W Nisku

„Aparat Zdrowia” Katarzyny Chrapko na międzynarodowej wystawie w Kuwejcie

„Aparat Zdrowia” Katarzyny Chrapko na międzynarodowej wystawie w Kuwejcie

Srebrny medal od Międzynarodowego jury Wystawy, złoty medal od Stowarzyszenia Wynalazców Kobiet “NOVA” w Bośni i Hercegowinie oraz cztery nagrody specjalne zdobyła młoda wynalazczyni z Niska Katarzyno Chrapko, podczas X Międzynarodowych Targów Innowacji na Bliskim Wschodzie.

Dzięki zaproszeniu przez międzynarodowy komitet organizacyjny IIFME 2018, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, miała możliwość wzięcia udziału w tej prestiżowej wystawie, prezentując wynalazek o nazwie „ Aparat Zdrowia”.

– Polskie stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony Międzynarodowego Jury, ale również ze strony odwiedzających wystawę oraz dziennikarzy prasowych. Na uwagę zasługuje fakt, że prezentowana innowacja była jedyną pokazywaną z Polski. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu miałam niepowtarzalną okazję spotkać się z inwestorami w Zatoce, a także z członkami zarządu Izby Handlowej z Zatoki Perskiej – pisze na swoim profilu facebookowym Katarzyna Chrapko.

Ponadto, podczas wystawy, przedstawiano również inne wynalazki, innowacje oraz kreatywność uzdolnionej młodzieży z całego świata. Konwencja promowała nowoczesność Kuwejtu i jego rolę w zachęcaniu oraz wspieraniu wynalazców i uczestników tej służby publicznej. Prezentowanie różnych innowacyjnych pomysłów, zostało ocenione przez wysoce kompetentną kapitułę.

Wynalazek Kasi, otrzymał cztery nagrody specjalne od Syrian Inventors, Lebanese Innovators Society, Copyright Holder’s Association of Chinese Taipei oraz Association of Portuguese Inventor’s Innovator’s & Creatives – APIICIS.

Wystawa odbyła się 28 stycznia i była jedną z najważniejszych i największych wyspecjalizowanych wystaw wynalazków. Jest uznawana za drugą co do wielkości międzynarodową wystawę na całym świecie.

A.Piotrowska/Fb Katarzyna Chrapko

fot. FB Katarzyna Chrapko

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021