wydarzenia

Anioły wcale nie takie ciche

Anioły wcale nie takie ciche

Ciche Anioły – to hasło projektu, które realizują uczennice z 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Chcą pokazać, jak żyją osoby niepełnosprawne. Do swojego przedsięwzięcia włączają także znane osoby z naszego regionu.

Pięć dziewcząt z tej szkoły: Patrycja Borska, Katarzyna Chamot, Angelika Grzywacz, Sabina Sęk i  Aleksandra Suduł, bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, która ma na celu rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracji do podejmowania aktywności społecznej.

Miałyśmy przygotować projektu na dowolny, na wymyślone przez siebie temat. My wybrałyśmy temat o osobach niepełnosprawnych. W ten sposób powstał nasz projekt „Ciche Anioły”, będzie to reklama społeczna, prezentowana na facebooku. Próbujemy skontaktować się ze znanymi osobami,  żeby wsparły naszą akcję, aby nasza reklama społeczna dotarła do jak największej liczby osób. Chcemy przełamywać stereotypy, pokazywać, że niepełnosprawni wcale nie są gorsi, że to nie są osoby, które tylko narzekają na swój los, ale realizują swoje pasje i marzenia. Wbrew pozorom, to właśnie osoby sprawne mogą się wiele od nich nauczyć – mówi Angelika Grzywacz, maturzystka z LO im. KEN.

W ramach projektu robią różne akcje, w które też włączają niepełnosprawnych. Robiły np. warsztaty plastyczne dla uczniów z Zespołu Szkól nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli. Mogły się przekonać jak wygląda współpraca z takimi dziećmi.
Te osoby są bardzo sympatyczne, otwarte,  nie odczuwałyśmy żadnych barier, te bariery są w naszych głowach. My pokonałyśmy te bariery w sobie i chcemy też, poprzez nasz projekt, by inni je pokonali pokazać żeby inni pokonali te  bariery w swoich głowach. Ponadto byłyśmy także na treningu niepełnosprawnych sportowców w Rzeszowie. Obserwowałyśmy jak grali w koszykówkę, hokeja, piłkę ręczna. Wcześniej nie wyobrażałyśmy sobie, w jaki sposób wyglądają takie treningi. Nie przypuszczałyśmy, że osoby niepełnosprawne tak szybko jeżdżą na wózkach – zaznacza Angelika.

Dziewczyny zaprojektowały też logo swojego projektu, to znak drogowy symbolizujący inwalidę ze skrzydłami.

Olimpiada trwa do końca marca, w tym czasie dziewczyny pracują  na tzw. 4 arkuszach zarządzania, które są na stronie internetowej. Przedstawiają tam poszczególne etapy swojej pracy. Projekt ten jest jednocześnie rywalizacją z innymi zespołami z całej Polski. Ma też funkcję społeczną, uczennice włączają również do niego znane osoby ze świata polityki, sportu, kultury, którym nieobojętny jest los niepełnosprawnych.  A ci fotografują się z logiem, autorstwa uczennic.
By wesprzeć ich projekt, wystarczy polubić ich stronę na facebooku https://www.facebook.com/cicheanioly/

– Nasz profil jest otwarty i wystarczyć wpisać „ciche anioły”, aby nas odnaleźć. Z tego projektu nie uzyskamy żadnych korzyści materialnych. Z organizatorami olimpiady współpracują różne prywatne firmy, interesują się one osobami, które ukończyły tą olimpiadę. A te, mają szansę na ciekawe staże – mówią dziewczyny.

iche Anioły wspierają znane twarze ze Stalowej Woli m. in. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz poseł RP Rafał Weber.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Gmina Jeżowe liderem w zakresie szybkości realizacji spisu!

rni24.eu29 października 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Śmiertelne potrącenie pieszego w Nisku

rni24.eu25 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021