W Nisku

Anielskie Centrum Integracji w Jeżowem-Kowalach

Anielskie Centrum Integracji w Jeżowem-Kowalach

Przedszkole Integracyjne i Dom Pomocy Społecznej – Anielskie Centrum Integracji powstało w Jeżowem – Kowalach. Oba budynki, postawione obok siebie stanowią jedną całość. To pierwsze takie miejsce w powiecie niżańskim, gdzie ideą było utworzenie miejsca spotkania pokoleń – czyli dzieci, rodziców i dziadków. 19 marca odbyło się uroczyste poświęcenie tej nowo wybudowanej placówki.

Budowa Anielskiego Centrum Integracji to inicjatywa podjęta przez Siostry od Aniołów, które jak czytamy na stronie Urzędu Gminy w Jeżowem, zamieszkały w tej miejscowości w 2014 r., aby zaopiekować się 91-letnią wówczas mieszkanką wsi Heleną Harmata. Kobieta kilka lat wcześniej przepisała swoją ziemię z gospodarstwem księdzu prałatowi Krzysztofowi Pastuszakowi, byłemu proboszczowi parafii w Cholewianej Górze. Ten z kolei, przekazał dar Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów. Wolą darczyńcy było, aby na tych ziemiach powstało przedszkole i dom opieki dla osób starszych.

Dom Pomocy Społecznej będzie mógł przyjąć 18 osób w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych fizycznie. Oprócz całodobowej opieki i wsparcia będą świadczone także usługi opiekuńcze i terapeutyczne w Domu Dziennego Pobytu dla 10 osób starszych. Natomiast przedszkole integracyjne jest przygotowane na przyjęcie 60 zdrowych i niepełnosprawnych dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Poświęcenie Anielskiego Centrum Integracji odbyło się w uroczystość św. Józefa, patrona i opiekuna Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz.

Agata Piotrowska

fot. UG Jeżowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021