W Nisku

978 tys. zł na zabezpieczenie osuwiska i przebudowę drogi w Kustrawie

978 tys. zł na zabezpieczenie osuwiska i przebudowę drogi w Kustrawie

Ponad 50 mln zł otrzymają podkarpackie samorządy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i zabezpieczanie osuwisk. Dwie spośród 79 promes otrzymał w ubiegłym tygodniu powiat niżański. Pierwsza z nich dotyczy zabezpieczenia osuwiska przy drodze powiatowej Kustrawa – Bystre w gminie Krzeszów i przebudowania tej drogi, natomiast druga promesa dotyczy przebudowy drogi w Kustrawie.

5 kwietnia z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, starosta niżański Robert Bednarz odebrał wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dwie promesy, dotyczące wyżej wymienionych inwestycji. Pierwszą na kwotę 788 tys. zł, drugą w kwocie 190 tys. zł.

Jak informuje starostwo powiatowe w Nisku, pierwsza inwestycja, polegać będzie na zabezpieczeniu i stabilizacji osuwiska. Wykonane zostanie m. in. wyprofilowanie i gwoździowanie skarpy, odwodnienie gruntów w zboczu osuwiskowym, wykonanie palisady i oczepu żelbetowego, oblicowanie skarpy geomatą antyerozyjną wraz z ułożeniem płyt. Ponadto zostanie także przebudowana także droga powiatowa Kustrawa-Bystre wraz z systemem odwodnienia liniowego. Dzięki tej inwestycji poprawią się warunki techniczne drogi, co przyczyni się do podwyższenia komfortu jazdy i bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

– Cieszymy się z otrzymanych dotacji, ponieważ każde dodatkowe pieniądze pozyskane z zewnątrz, to szansa na kolejne remonty i modernizacje dróg. Dzięki otrzymanym środkom zlikwidujemy szkody powodziowe polegające na zabezpieczeniu i stabilizacji osuwiska i oraz przebudujemy kolejny odcinek drogi powiatowej – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Promesy odebrali także inni samorządowcy z województwa podkarpackiego. Wsparcie na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych, w wysokości 34 mln zł, otrzymało 41 gmin i 17 powiatów. Środki te pozwolą na przywrócenie lub przebudowę uszkodzonych dróg, mostów oraz kanalizacji.

Jak podaje starostwo powiatowe w Nisku, w ramach realizacji 26 zadań z zakresu przeciwdziałania ruchom osuwiskowym oraz usuwania ich skutków, samorządy otrzymały wsparcie w kwocie 16,5 mln zł, które trafiło do 7 powiatów i 14 gmin. Dodatkowo, promesa na kwotę 2,4 mln zł trafiła do gminy Krzeszów, na realizację zadania pn. „Wykonanie właściwych prac w ramach zadania pn. „Osuwisko ROTUNDA w miejscowości Krzeszów” – etap III”.

Agata Piotrowska
Zdj: PUW w Rzeszowie i SP w Nisku

IMG_6541-1200x742

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

Bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców i pracowników

rni24.eu9 lutego 2021

Głosujmy na Klaudię Łacką w półfinale MAŚ Festival online

rni24.eu8 lutego 2021

Pomóżmy odbudować dom rodzinie z Kurzyny Małej

rni24.eu5 lutego 2021