W Nisku

“Jedynka” będzie mieć nową salę gimnastyczną

“Jedynka” będzie mieć nową salę gimnastyczną

Nowa sala gimnastyczna i termomodernizacja budynku – takie plany, wobec Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku ma gmina. W budżecie zabezpieczono ponad 2 mln zł na ten cel. Dzięki temu, uczniowie będą mieć nowoczesną salę, a nie jak obecnie taką, która nie spełnia warunków do prowadzenia lekcji w-fu.

Jak informuje Urząd Gminy i Miasta w Nisku, została już opracowana dokumentacja i złożono wniosek o pozwolenie na budowę. Nowa sala gimnastyczna wraz z łącznikiem i dwuoddziałowym przedszkolem przy PSP nr 1, to niewątpliwie marzenie zarówno dzieci, nauczycieli jak i rodziców.

Szkoła została wybudowana w latach 50. Obecnie sala gimnastyczna nie spełnia warunków do tego, aby odbywały się tam zawody czy turnieje. Jest mała i ciasna. Zmienić się ma to już pod koniec przyszłego roku, placówka przejdzie wtedy gruntowny remont. Na budynku zostanie wymieniony dach, będzie także nowa elewacja. Na tę inwestycję, gmina będzie chciała pozyskać środki z zewnątrz, tak z Ministerstwa Sportu jak i z Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli to się uda, prace rozpoczną się prawdopodobnie w drugim albo trzecim kwartale przyszłego roku.

Na ostatniej sesji rady miasta w Nisku, przewodniczący rady rodziców Sławomir Czwal, dziękował władzom miasta, że decyzja o budowie sali gimnastycznej została ujęta w budżecie

– W imieniu rady rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, chciałem podziękować za podjęcie decyzji o budowie sali. Warunki jakie mają dzieci, są chyba jednymi z najgorszych w gminie. Cieszę się, że tą decyzje państwo podjęliście i że została wprowadzona do budżetu. To naprawdę będzie dobra inwestycja. Potrzeba takiej sali jak i nowych pomieszczeń, szczególnie teraz, gdy mieści się tam 8-klasowa podstawówka – mówił Sławomir Czwal.

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021