W Nisku

30-lecie Koła Numizmatycznego w Nisku

30-lecie Koła Numizmatycznego w Nisku

Dnia 24 marca 2019 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze niżańskiego Koła Numizmatycznego połączone z jubileuszem 30-lecia działalności. Poza członkami i sympatykami Koła w zebraniu udział wzięli: Waldemar Ślusarczyk – Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Sylwester Daśko – Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego, Stanisław Gawryś – Prezes Towarzystwa Ziemi Niżańskiej, Franciszek Kara – Prezes Koła Terenowego STOP w Nisku, Maria Bereza i Władysław Bereza – wieloletni przyjaciele niżańskich numizmatyków.

W części pierwszej zebrania poświęconej sprawom sprawozdawczo-wyborczym członkowie Koła przyjęli sprawozdanie Zarządu za rok 2018, oraz na wniosek komisji rewizyjnej, która wysoko oceniła działalność władz Koła udzieliło absolutorium ustępującemu prezesowi i Zarządowi Koła za lata 2015-2019. Na nadchodzącą kadencję wybrano władze w składzie dotychczasowym: Tadeusz Wojcieszyn – prezes Koła, Mariusz Kowalik – wiceprezes/sekretarz, Kazimierz Sroka – członek Zarządu/skarbnik, Tadeusz Gęśla – przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Stanisław Kołodziejczyk i Paweł Śnieżek – członkowie Komisji Rewizyjnej. Uchwalono plan działania na lata 2019-2023.

W część jubileuszowej Mariusz Kowalik omówił historię i dorobek Koła w latach 1989-2019. W prezentacji multimedialnej pokazał fotografie z codziennej działalności, dyplomy i wyróżnienia, które otrzymało Koło oraz walory numizmatyczne upowszechniane w społeczeństwie przypominające historię i wybitne postacie Ziemi Niżańskiej.

Goście obecni na uroczystości z okazji jubileuszu 30-lecia Koła przekazali listy gratulacyjne i okolicznościowe pamiątki. Burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk i przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko zwracali uwagę na duże zaangażowanie Koła w działalność historyczną i kulturalną Niska i Powiatu Niżańskiego. Gratulowali zaprezentowanych osiągnięć. Zachęcali do dalszej współpracy z samorządem lokalnym.

Uczestnicy zebrania od Zarządu Koła otrzymali pamiątkowe medale i okolicznościowe banknoty. Członkowie i goście 30-letnią działalność Koła podsumowywali z wielka satysfakcją.

Źródło: UGiM Nisko 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021