Fotorelacje

KONKURS NIE PO TO, ŻEBY KOGOŚ WYBRAĆ?

KONKURS NIE PO TO, ŻEBY KOGOŚ WYBRAĆ?

ILE TO SIĘ TRZEBA POZMIENIAĆ, ŻEBY ZOSTAŁO PO STAREMU?

Czy nad szpitalem powiatowym w Nisku wisi jakieś fatum dotyczące dyrektora? A może to nie żadne fatum, ale partyjne chomąto, które sprawia, że dyrektorem nie zostanie nikt nie będący członkiem PiS-u lub nie mający pisowskiego namaszczenia, czyli tego chomąta. Rzeczywiście dziwne rzeczy dzieją się z konkursem na dyrektora niżańskiego szpitala.

ATMOSFERA JAK U SZEKSPIRA

Po ucieczce, bo tak to trzeba nazwać, ostatniego dyrektora wokół szpitala zrobiło się jakby ciszej. Jednak szpital musi mieć dyrektora i są procedury jego wyboru. Tego władze powiatu nie mogły zignorować. No to w końcu konkurs ogłoszono. Do pierwszego zgłosił się jeden kandydat. Czyżby poszła w świat informacja, że następny dyrektor szpitala będzie tym, który gasi światło? A może uznano, że bez pisowskiego poparcia nie ma sensu startować? Jakby nie było do wyboru dyrektora nie doszło. Przepisy wymagają, żeby ogłosić kolejny konkurs. I tak zrobiono. Tym razem zgłosiło się czworo kandydatów. I jak to w takich konkursach bywa zaczął się etap przepytywania. Nie chodzi jednak o przepytywanie kandydatów przez komisję konkursową, ale o przepytywanie różnych “dobrze poinformowanych” osób przez kandydatów, czyli szukanie dojścia. To przepytywanie musiało słabo wypaść, bo dwóch kandydatów wycofało się z konkursu zanim został rozstrzygnięty. W zasadzie powinno się napisać nie zanim został rozstrzygnięty, ale dlatego że już został rozstrzygnięty.

KONKURS NIE PO TO, ŻEBY KOGOŚ WYBRAĆ

Mamy swoją teorię na ten temat. Wydaje się nam, że ma się tu do czynienia z od dawna funkcjonującą zasadą, że robi się konkurs nie po to, żeby kogoś wybrać, ale po to, żeby nikogo nie wybrać, bo ten najważniejszy kandydat stoi sobie z boku i czeka na moment w którym bez konkursu, bez konkurencji zostanie powołany na dyrektora. Oczywiście wszystko odbędzie się zgodnie z prawem. Wnosimy tak po zachowaniu jednego z kandydatów, który się z konkursu wycofał. Podejrzewamy, że zrobił tak, ponieważ dowiedział się, że konkurs jest dla zachowania pozorów. Akurat tak się składa, że ten kandydat ma bliskie relacje z jedną z wpływowych osób we władzach powiatu i pewnie w przyjacielskiej rozmowie usłyszał “weź się nie wygłupiaj”. Sytuację w której ten kandydat wycofuje się, bo konkurencja jest za silna należy wykluczyć, bo konkurencja nie jest za silna.

ATMOSFERA JAK W SERIALU “DOMEK Z KART”

W słynnym serialu “Domek z kart” intryga polega na tym, że główny bohater chce zostać prezydentem USA bez brania udziału w wyborach. I to mu się udaje. Ani nie posądzamy, ani nie wiemy czy serial był przykładem dla konkursu w niżańskim szpitalu. Mamy jednak poważne podejrzenia, że chodziło o niedokonanie wyboru w konkursie, żeby Zarząd powiatu miał wolną rękę w wyznaczeniu dyrektora szpitala i żeby to był Roman Ryznar. Przecież pan Ryznar mógł wystartować w konkursie i go wygrać. Tak, ale wtedy mogłoby się okazać, że zgłosili się lepsi kandydaci itd. itp. i atmosfera zrobiłaby się śmierdząca, a tego smrodu wokół stanowiska dyrektora szpitala było już i tak dużo. Dodatkowo jak dyrektora ma wskazać Zarząd to jest gwarancja, że nie będzie “politycznej pomyłki”, czyli kandydat będzie na pewno w pisowskim chomącie. W ten sposób bez zbytniego rozgłosu, zgodnie ze wszystkimi przepisami ci, którzy powinni powołują kogo trzeba i jak to mówią, wszystko jest według zasady, że wiele musi się zmienić, żeby wszystko zostało po staremu. Tylko czy to się nie rozleci jak wspomniany już domek z kart?

Weronika Przestój
fot.Archiwum

10 komentarzy

Komentarze

 1. pacjent

  9 maja 2017 at 21:03

  Brawo portal. To zabawa kosztem nas pacjentów. Chłopcy się bawią za nasze pieniądze. Ale kto się naszym losem przyjmuje. Starosta penie postawi tak jak poprzednio na swego sprawdzonego człowieka w zarządzaniu placówką służby zdrowia. Już jednego miał i sytuacja zdecydowanie uległa poprawie. To pewnie teraz postawi na jeszcze lepszego. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

 2. Padre

  10 maja 2017 at 08:01

  Bartłomiej dostanie etat i znajdą się sponsorzy i szpital uratowany. Brawo Panie starosto nikt by tego tak nie przewidział Pana przenikliwy umysł wszystko zaplanuje.

 3. SZEKSPIR

  10 maja 2017 at 13:57

  Kto to pisze? Szekspir się w grobie przewraca, widząc taki styl.

 4. MIŚ

  10 maja 2017 at 15:38

  Raczej starosta na krześle się wierci!!

  • SZEKSPIR

   11 maja 2017 at 15:44

   Nie piszę tutaj o względach merytorycznych, bo nie znam faktów. Obiektywnie stwierdzam, że styl języka “pani redaktor” jest nie do zaakceptowania. Nawet mi – przeciętnemu śmiertelnikowi.

 5. kikut

  10 maja 2017 at 19:14

  Żeby tylko pan Bednarz i członkowie komisji nie zapisali się w historii Niska i powiatu niżańskiego jako grabarze naszego szpitala.

 6. Adam

  11 maja 2017 at 00:13

  Starosta Bednarz nie jest od wybierania dyrektora tylko od wykonywania poleceń.

 7. Baba

  12 maja 2017 at 11:43

  nie ma w szpitalu niżańskim jednego mądrego zarządzającego, jest tylko grupa podpowiadaczy, którym się wydaje, że jak z konkursu nie wybiorą to będzie lepiej, nic gorszego, dalej będzie brnąć do nikąd aż w końcu przejmie jakaś spółka która zrobi porządek. Panie Starosto miej w końcu jaja i nie daj sobą manipulować, nie wyręczaj się radą powiatu i nie bój się co o Tobie powiedzą babki na jarmarku , tylko Ty jesteś decydentem a nie kukłą. Dyrektor szpitala też musi mieć głowę na karku umieć decydować, pozyskiwać i zarządzać.a nie słuchać co mu podadzą na tacy .To nie ma być dyrektor tylko dla jednej grupy zawodowej tylko dla wszystkich

 8. Pielegniarka

  12 maja 2017 at 12:01

  Śmieszne jest nawet to, że w szpitalu nie ma nawet pielęgniarki naczelnej, a co mówić dopiero o dyrektorze, chętnych na zastępcę dyr. też niby nie było …. Wszystko w ramach oszczędności, podwójne stanowiska kierownicze(chyba że pełnione charytatywnie) a gdzie prestiż szpitala…dookoła szpitale przędą podobnie ale żeby naczelnej nie było to urąga godności wszystkim pielęgniarkom, koordynująca może być w kilkuosobowym zespole ale nie w zarządzaniu kapitałem ludzkim. Przyjżyjcie się decydenci jak wyglądają obsady kadry pielęgniarskiej w Nisku (po kumotersku, bez kwalifikacji z nominacji np. Ortop, podwójne stanowiska) ale nikt nie chce zgłaszać do NIK, Pip itp, bo panuje zastraszenie przez monowładzę

 9. ala

  8 stycznia 2019 at 22:58

  szpital polozyli na lopatki zgroza 4lata kadencji starosty to porazka i inych,,nic nie zrobili nadal nie ma dyrektora bo starosta nie ma tak naprawdepojecia !!!!!!!!!!!!!!!!!nie slucha ludzi odpowiednich tylko siebie i takie g,,,doszlo

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Fotorelacja z placów budowy S19

rni24.eu30 lipca 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020

Budowa obwodnicy Nisko – Stalowa Wola. Fotorelacja

rni24.eu14 maja 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017

Świętowali 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

rni24.eu3 maja 2017

Tysiąc osób popłynęło w sztafecie papieskiej

rni24.eu30 marca 2017

Rekordowa licytacja podczas balu Mistrzów Sportu

rni24.eu14 lutego 2017