Rozrywka

2017 jaki był dla Niska?

2017 jaki był dla Niska?

 

Rok 2017przechodzido historii. Jak zapisze się w historii Niska? Na pewno nie był to rok nadzwyczajnych wydarzeń. W tym roku Nisko nie przeżywało specjalnych wzlotów i nie było upadków. W życiu politycznym nie było spektakularnych wydarzeń. Samorządowe władze nie dostarczały sensacji w negatywnym i pozytywnym względzie. Na sesjach zazwyczaj opozycja krytykowała burmistrza, a ten jak potrafił odpierał zarzuty i robił to bardzo skutecznie.

Było to, co w demokracji normalne. Była w tym już przymiarka pod wybory na burmistrza. Najczęściej powtarzane pytanie w politycznych rozmowach w Nisku to czy burmistrz Julian Ozimek zrezygnuje, czy po raz kolejny wystartuje w wyborach i zmiecie rywali. Być może sam bezpośrednio zainteresowany do końca nie wie jaką decyzję podejmie. W życiu gospodarczym również nie działo się nic nadzwyczajnego i to nie jest dobra wiadomość. Tak, jak od lat nie pojawił się poważny inwestor, ale podobno już na początku roku dowiemy się kto zainwestuje w okolicach Nowosielca a ma to być marka znana w całej Polsce Można wspomnieć, że rozwój jednostki wojskowej, to dla Niska niewątpliwa korzyść również gospodarcza. Niestety nie da się powiedzieć wiele więcej o sytuacji gospodarczej Niska. Jeżeli chodzi o samo miasto, to były w roku 2017 rzeczy dobre i złe. Dobre to kultura i oświata z na prawdę dużymi sukcesami niżańskiego liceum w którym można mówić wręcz o wysypie różnych talentów. I choć liceum podlega powiatowi, to było i jest utożsamiane z Niskiem. Na pewno sukcesem jest też podpisanie umowy na budowę drogi S19, której częścią będzie obwodnica Niska. O mniejszych inwestycjach i remontach szerzej nie wspominamy, ponieważ uważamy to za rutynowe działania samorządu.

Zrzeczy złych trzeba wymienić ciągle nie rozwiązany problem skażenia wody pitnej. Przerwy w dostawie wody to największa bolączka Niska w 2017 roku. Mieszkańcy pewnie czekają na zdecydowane decyzje i działania władz miasta i gminy, łącznie z tymi personalnymi. Również w roku 2017 nie rozwiązano innego problemu ciągnącego się od lat, czyli zapadania się głównej ulicy miasta. Ten problem nie był tak uciążliwy jak w latach wcześniejszych, ale to taka plama na autorytecie władz samorządowych. jest jednak szansa, że ten problem będzie definitywnie rozwiązany. W sumie można powiedzieć, że mijający rok był rokiem ciszy przed burzą, bo w 2018 najważniejszym wydarzeniem będą bez wątpienia wybory samorządowe. W zależności od ich wyniku wiele się może w Nisku zmienić. Czy na korzyść? Czas pokaże.

Weronika Przestój

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

rni24.eu3 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Oliwier Szot prowadzącym The Voice Kids !!!

rni24.eu18 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

Głosujmy na Klaudię Łacką w półfinale MAŚ Festival online

rni24.eu8 lutego 2021

Klaudia Łacka odnosi kolejne sukcesy

rni24.eu28 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu rni24.eu

rni24.eu29 grudnia 2020

Żywa Szopka w Nisku

rni24.eu21 grudnia 2020

Soliści NCK „Sokół” ze świąteczną płytą

rni24.eu17 grudnia 2020