W Nisku

„2” nie pojedzie już do Niska

„2” nie pojedzie już do Niska

Od poniedziałku 24. października wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy stalowowolskiej komunikacji miejskiej. Jest to pierwszy etap korekty w siatce połączeń miejskiego przewoźnika. Wprowadzone zmiany są wynikiem konsultacji społecznych z pasażerami oraz rozmów organizatora usług przewozowych, czyli Gminy Stalowa Wola z sąsiadującymi samorządami.

Przedłużone do końca września konsultacje, to efekt wielu zgłoszeń i sugestii pasażerów Zakładu Komunikacji Miejskiej. Po weryfikacji wszystkich uwag, trwają intensywne prace nad stworzeniem optymalnej siatki połączeń komunikacyjnych, zaś od poniedziałku zostaną wprowadzone najpilniej sugerowane zmiany.

– W pierwszym etapie dostosowujemy rozkład jazdy do potrzeb pasażerów i możliwości finansowych przeznaczonych na usługi pasażerskie. Proponowana aktualizacja to bilans pomiędzy poprzednią ilością kursów, a nowymi liniami, które w powstającym rozkładzie jazdy „przerzucą” ruch pasażerski na teren gminy. Finalnie wzrośnie nie tylko liczba nowych linii, ale i częstotliwość istniejących połączeń – mówi Anna Pasztaleniec, prezes MZK Sp. z o.o. w Stalowej Woli. Docelowym efektem zmian będzie lepsze skomunikowanie Gminy Stalowa Wola, o co prosili w swoich uwagach mieszkańcy miasta.

Zmiany w rozkładzie, które wchodzą w życie od poniedziałku dotyczą głównie połączeń z sąsiadującymi gminami. Modyfikacji ulegną godziny kursowania linii nr 17 (Stalowa Wola – Kłyżów) i 19 (Stalowa Wola – Jastkowice). Z rozkładu jazdy zniknie linia nr 2 (Stalowa Wola – Nisko), ale w jej miejsce przez osiedle Malce w Nisku kursować będzie linia nr 1, przewożąca pasażerów na trasie Stalowa Wola – Nisko m.in. przez ul. Sopocką i ul. Osiedle w Nisku. Pasażerowie, którzy posiadają bilety okresowe na linię nr 2 będą mogli wykorzystać te bilety na każdej innej linii komunikacyjnej do końca trwania okresu ich ważności. Mogą również zwrócić się do MZK z prośbą o zwrot kosztów biletu okresowego, zgodnie z przyjętymi w spółce warunkami zwrotów.

– Pasażerów, którzy podróżują komunikacją miejską ze Stalowej Woli w kierunku Niska, Pysznicy i Jastkowic prosimy o zapoznanie się z aktualizowanym rozkładem jazdy, który dostępny jest na naszej stronie internetowej. Informacje o zmianach znajdują się również w autobusach, które obsługują linie modyfikowanych kursów oraz będą umieszczone na przystankach komunikacji miejskiej – tłumaczy Karolina Głogowska z MZK. W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących nowego rozkładu można skontaktować się z przewoźnikiem całodobowo pod numerem 15 842 39 19.

Jednocześnie Miejski Zakład Komunalny informuje, że w okresie Wszystkich Świętych na ulice Stalowej Woli wyjadą specjalnie, bezpłatne linie autobusowe, które przewozić będą pasażerów w okolice stalowowolskich cmentarzy. Linie nr C1, C2 i C3 kursować będą od soboty 29 października do wtorku 1 listopada. Szczegółowy rozkład jazdy linii specjalnych pojawi się w przyszłym tygodniu.

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć projekt nowego rozkładu jazdy.

źródło: MZK Stalowa Wola

d.getElementsByTagName(’head’)[0].appendChild(s);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021