W Nisku

„2” nie pojedzie już do Niska

„2” nie pojedzie już do Niska

Od poniedziałku 24. października wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy stalowowolskiej komunikacji miejskiej. Jest to pierwszy etap korekty w siatce połączeń miejskiego przewoźnika. Wprowadzone zmiany są wynikiem konsultacji społecznych z pasażerami oraz rozmów organizatora usług przewozowych, czyli Gminy Stalowa Wola z sąsiadującymi samorządami.

Przedłużone do końca września konsultacje, to efekt wielu zgłoszeń i sugestii pasażerów Zakładu Komunikacji Miejskiej. Po weryfikacji wszystkich uwag, trwają intensywne prace nad stworzeniem optymalnej siatki połączeń komunikacyjnych, zaś od poniedziałku zostaną wprowadzone najpilniej sugerowane zmiany.

– W pierwszym etapie dostosowujemy rozkład jazdy do potrzeb pasażerów i możliwości finansowych przeznaczonych na usługi pasażerskie. Proponowana aktualizacja to bilans pomiędzy poprzednią ilością kursów, a nowymi liniami, które w powstającym rozkładzie jazdy „przerzucą” ruch pasażerski na teren gminy. Finalnie wzrośnie nie tylko liczba nowych linii, ale i częstotliwość istniejących połączeń – mówi Anna Pasztaleniec, prezes MZK Sp. z o.o. w Stalowej Woli. Docelowym efektem zmian będzie lepsze skomunikowanie Gminy Stalowa Wola, o co prosili w swoich uwagach mieszkańcy miasta.

Zmiany w rozkładzie, które wchodzą w życie od poniedziałku dotyczą głównie połączeń z sąsiadującymi gminami. Modyfikacji ulegną godziny kursowania linii nr 17 (Stalowa Wola – Kłyżów) i 19 (Stalowa Wola – Jastkowice). Z rozkładu jazdy zniknie linia nr 2 (Stalowa Wola – Nisko), ale w jej miejsce przez osiedle Malce w Nisku kursować będzie linia nr 1, przewożąca pasażerów na trasie Stalowa Wola – Nisko m.in. przez ul. Sopocką i ul. Osiedle w Nisku. Pasażerowie, którzy posiadają bilety okresowe na linię nr 2 będą mogli wykorzystać te bilety na każdej innej linii komunikacyjnej do końca trwania okresu ich ważności. Mogą również zwrócić się do MZK z prośbą o zwrot kosztów biletu okresowego, zgodnie z przyjętymi w spółce warunkami zwrotów.

– Pasażerów, którzy podróżują komunikacją miejską ze Stalowej Woli w kierunku Niska, Pysznicy i Jastkowic prosimy o zapoznanie się z aktualizowanym rozkładem jazdy, który dostępny jest na naszej stronie internetowej. Informacje o zmianach znajdują się również w autobusach, które obsługują linie modyfikowanych kursów oraz będą umieszczone na przystankach komunikacji miejskiej – tłumaczy Karolina Głogowska z MZK. W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących nowego rozkładu można skontaktować się z przewoźnikiem całodobowo pod numerem 15 842 39 19.

Jednocześnie Miejski Zakład Komunalny informuje, że w okresie Wszystkich Świętych na ulice Stalowej Woli wyjadą specjalnie, bezpłatne linie autobusowe, które przewozić będą pasażerów w okolice stalowowolskich cmentarzy. Linie nr C1, C2 i C3 kursować będą od soboty 29 października do wtorku 1 listopada. Szczegółowy rozkład jazdy linii specjalnych pojawi się w przyszłym tygodniu.

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć projekt nowego rozkładu jazdy.

źródło: MZK Stalowa Wola

d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021