Bez kategorii

105 urodziny niżańskiego „ogólniaka”

105 urodziny niżańskiego „ogólniaka”

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego oraz Gimnazjum w Nisku obchodziło dziś swoje 105 urodziny. To wyjątkowy jubileusz nie tylko wśród uczniów, absolwentów tej szkoły ale i wszystkich mieszkańców powiatu niżańskiego.

Na przestrzeni lat szkoła ta wielokrotnie się zmieniała. Niezmienny natomiast pozostał duch tej szkoły, która od ponad stu lat jest prawdziwą kuźnią charakterów. Liceum wychowało i wykształciło tysiące absolwentów. Chlubą szkoły są laureaci licznych konkursów, festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia rysu historycznego liceum, który zaprezentował dr Konrad Krzyżak, historyk, wykładowca i absolwent liceum z 1995 r. Podkreślał również, że przez cały cały okres funkcjonowania, szkoła była związana z ludźmi. – Na przestrzeni lat zmieniała swoją nazwę, kierunki, ale niezmiennym pozostał fakt, że każdej szkole ważny jest duch, a tego ducha dają właśnie ludzie. Liceum jest szkołą nauki, patriotyzmu, szkołą życia i bycia dobrym człowiekiem – mówił Konrad Krzyżak.

Jak mówił dyrektor liceum Jerzy Stelmach dzisiejszy dzień to wielka lekcja patriotyzmu i wiedzy o niżańskiej ziemi. – Szkoła od kilku lat była modernizowana, unowocześniona dzięki czemu wgląda bardzo okazale. To wszystko robimy właśnie dla uczniów. To oni są w centrum uwagi nauczycieli, władz samorządowych i oświatowych. Licząc tegorocznych maturzystów do szkoły uczęszcza 356 uczniów, uczących się w 13 oddziałach. W liceum wykłada 35 nauczycieli. Do końca wywiązujemy się z obietnic, wyposażając uczniów w szereg dodatkowych umiejętności, które w dorosłym życiu będą procentować – mówił.

Starosta niżański Robert Bednarz, na ręce dyrektora szkoły Jerzego Stelmacha oraz Marka Urbana – prezesa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku złożył podziękowania i przekazał życzenia.
– Życzę dla całej społeczności szkolnej zapisywania dalszych, długich kart w pięknej historii funkcjonowania liceum. Życzę wytrwałości i wielu satysfakcji z działalności szkoły oraz wielu sukcesów w edukacji dzieci i młodzieży. Cieszę się że wspólnie ze społecznością Czarnieckiego mogę świętować ten jubileusz. Dziękuję za budowanie prestiżu i dobrze postrzeganego wizerunku w powiecie i w regionie – mówił starosta powiatu niżańskiego Robert Bednarz.

Na uroczystości odbyło się również wręczenie Ryngrafu Hetmańskiego dla najlepszego absolwenta w roku szkolnym 2016/2017, który otrzymała Izabela Oleksak. Historię ryngrafu przedstawił regionalista i absolwent Mieczysław Barnat.

Na zakończenie jubileuszu 105-lecia liceum, klasy pierwsze złożyły ślubowanie, tym samym zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów.

Agata Piotrowska

 

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

ROCZNIAK

VOSTER Drzwi – uczestnik tegorocznej Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2021

rni24.eu29 stycznia 2021

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

rni24.eu30 grudnia 2020

Komunikat Kurii odnośnie wizyty duszpasterskiej

rni24.eu10 grudnia 2020

Zwycięzcy II Festiwal „W krainie baśniowej piosenki”

rni24.eu6 listopada 2020

Wystawa malarstwa w NCHiT pt. “SYNERGIA” – zapraszamy

rni24.eu2 listopada 2020

Życzenia z okazji Dnia Chłopaka

rni24.eu30 września 2020

Uwaga na oszustów ! Policja apeluje

rni24.eu5 sierpnia 2020

Niżańscy krótkofalowcy w Mistrzostwach Świata 2020

rni24.eu30 lipca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu7 lipca 2020