W Nisku

Zbigniew Kuziora będzie ubiegać się o urząd Burmistrza Gminy i Miasta Nisko

Zbigniew Kuziora będzie ubiegać się o urząd Burmistrza Gminy i Miasta Nisko

Zbigniew Kuziora będzie ubiegać się o urząd Burmistrza Gminy i Miasta Nisko jako kandydat bezpartyjnego komitetu wyborczego wyborców Młodość i Doświadczenie.

„Właśnie to swoje doświadczenie chciałbym wykorzystać do zarządzania Gminą, tak jak dotychczas to robię w Miejskim Zakładzie Komunalnym. Tutaj bowiem w czasie swojej pracy doprowadziłem do zaprojektowania, pozyskania środków unijnych m.in. na  przebudowę stacji uzdatniania wody, budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej, a także największe zadanie jakim jest modernizacja oczyszczalni ścieków w Nisku. Wartość tylko dwóch zadań realizowanych przy pomocy środków unijnych tj. przebudowy SUW oraz modernizacja oczyszczalni ścieków (zakończenie prac w październiku br.) to bez mała 30 mln złotych. Ponadto jesteśmy na liście rezerwowej do  otrzymania środków unijnych na OZE na budowę 2 szt. elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 700 kW. Mamy przygotowane bądź w przygotowaniu m.in. projekty na doprowadzenie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej  do stref przemysłowych w Zarzeczu i Nowosielcu. Ponadto jesteśmy na końcowym etapie doprowadzenia w końcu do niezałatwionego przez miasto ciągnącego się przez lata problemu z zapadaniem się ul. Sandomierskiej w Nisku. Otóż do końca czerwca br. ułożyliśmy z pomocą środków unijnych  rękaw na kolektorze ściekowym, w lipcu usunęliśmy potężne zapadlisko w jezdni obok CEZ, a w chwili obecnej wykonujemy uzupełnianie  pustek oraz wzmocnienia gruntu pod jezdnią z  zastosowaniem metody iniekcji niskociśnieniowej iniektem cementowym. Prace te w mojej ocenie łącznie z naprawą jezdni powinny być zakończone najpóźniej do 10 września br.

Jestem tzw. ,,spadochroniarzem” bo mieszkam w Stalowej Woli ale chciałbym być  dobrym gospodarzem dla Gminy Nisko.”

Program wyborczy

 Materiały prasowe 

Zobacz Komentarze (22)

Komentarze

 1. abc

  29 sierpnia 2018 at 13:45

  Za jakość wody, za ceny wody i ścieków, za stan kolektora pod ul. Sandomierską, za napuszczanie prokuratora i policji na internautów, ma pan jak w banku – 2 ( minus dwa głosy ). Moje dane znajdzie pan w prokuraturze.

  • prezes

   30 sierpnia 2018 at 13:57

   Jakość wody po wykonaniu modernizacji Stacji Uzdatniania Wody (inwestycja zakończona w maju 2013r) jest zgodna z rozporządzeniem w sprawie wody przydatnej do spożycia na co MZK Nisko posiada stosowne dokumenty tj. decyzje Sanepidu.
   Dokumenty do wglądu w siedzibie spółki lub bieżące decyzje na stronie internetowej; mzknisko.pl

   Pozdrawiam
   Kuziora

  • prezes

   12 września 2018 at 14:45

   Woda spełnia wszystkie wymagania Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Wszystkie decyzje Sanepidu są na naszej stronie internetowej: mzknisko.pl
   Kolektor w ulicy Sandomierskiej jest już naprawiony przez MZK Nisko metodą bezwykopową ( założony rękaw z tworzywa utwardzany ultrafioletem który pełni rolę nowej rury) podobnie jak wypełnienie pustek pod ulicą Sandomierską wraz ze wzmocnieniem podbudowy drogi. GDDKiA w Nisku będzie w najbliższym czasie przystępować do frezowania asfaltu i ułożenia nowej warstwy. Temat ul. Sandomierskiej wreszcie zniknie z tematów jako niezałatwione. Liczę jednak na zmianę Pana/Pani opinii.

 2. Jan

  29 sierpnia 2018 at 13:49

  Ma gość tupet.

  • aaa

   30 sierpnia 2018 at 06:59

   dokładni
   nie wie co to wstyd.

  • prezes

   30 sierpnia 2018 at 13:50

   Jeśli czytałeś mój program to myślę że na mnie zagłosujesz.
   Pozdrawiam
   Kuziora

  • prezes

   30 sierpnia 2018 at 13:58

   …możesz to rozwinąć?

   Pozdrawiam
   Kuziora

 3. niżanin

  29 sierpnia 2018 at 14:31

  Skoro mamy tak rozbudowaną sieć kanalizacyjną , dlaczego do ścisłego centrum Niska systematycznie podjeżdża o godz.6 rano beczkowóz i opróżnia szambo ze sklepu mięsnego ?

 4. prezes

  30 sierpnia 2018 at 14:00

  …zapytaj urzędujące władze. Należy to do obowiązku gminy.

  Pozdrawiam
  Kuziora

 5. Yaro

  1 września 2018 at 15:07

  a może ktoś przypomni wyniki kontroli PIP sprzed paru miesięcy w MZK, pamiętam artykuł który zaczynał się od “porażające wyniki….”

  • prezes

   6 września 2018 at 10:40

   Papier wszystko ,,przyjmie”. Zapraszam do oglądnięcia protokołu z kontroli PIP.

 6. lola

  3 września 2018 at 21:27

  hahahhaha, tupet to za mało dla tego gościa , tak JAK dla tego Przewodniczącego Rady, który lekceważy ludzi, jak przychodzą
  z problemami, CAŁĄ REDĘ TRZEBA ZMIENIĆ NA NOWĄ- może większość, zwłaszcza tych co ich żony pracują w urzędach i szkołach. I tych co wykupili grunty urzędowe za bezcen i robili na przetargach dobre interesy. TYM CO NIC NIE ZROBILI DZIĘKUJEMY, tą redę trzeba rozliczyć,
  RZĄDZIĆ POWINIEN TEN KTO MA POPARCIE W PARTII RZĄDZĄCEJ TYLKO WTEDY MOŻNA DUŻO ZROBIĆ. DUŻO ZYSKAĆ I POZYSKIWAĆ ŚRODKI Z UNI I NIE TYLKO. POMYŚLCIE CO JEST WAŻNE. POPARCIE CZY PUSTE OBIETNICE????
  niżanin

  • John

   5 września 2018 at 18:13

   Tobie chyba sufit na leb sie spadl. Bednarz jest z partii rzadzacej i ile napozyskiwal? Typowe pisowskie myslenie: wszystkich co nie nasi powywalac zeby koryto bylko tylko dla naszych. Mam nadzieje ze po 21 pazdziernika to pisowcow bedzie sie wywalalo. Wiekszosc dobrze pamieta kto i za kogo prace mial zalatwiona.

  • prezes

   12 września 2018 at 09:12

   Aby pozyskać środki unijne po pierwsze trzeba mieć przygotowany projekt techniczny, opracowane studium wykonalności oraz przygotować i złożyć stosowny wniosek w czasie ogłaszanych naborów z różnych instytucji, które te środki rozdzielają. My jako MZK takie projekty mieliśmy i mamy a dotychczas pozyskaliśmy ok 16 mln środków unijnych na realizowane przez nas zadania w tym na przebudowę Stacji Uzdatniania Wody i modernizację oczyszczalni ścieków (o wartości bez mała 30 mln zł)
   Jak przyszedłem do MZK to zastałem ruinę !!!

 7. Linka

  5 września 2018 at 18:58

  A ja myślę, że nie program jest najważniejszy, ale tak jak u pana, lata pracy – a raczej, nie wiem z jakich powodów – lata obietnic, pięknych słów i niedotrzymanych zobowiązań w stosunku do mieszkańców – mam na myśli m.innymi powstanie kanalizacji w Zarzeczu, przyłączy wody, itp. Niech pan w tej sprawie zrobi to, co obiecał, a później śmie startować na burmistrza. Choć przyznaję, sam pan tym krokiem potwierdza, że jest pan niewiarygodnym kandydatem.

  • prezes

   12 września 2018 at 09:15

   Zapraszam do firmy, wyjaśnimy moje obiecanki. Projekty które wykonaliśmy Jako MZK już zostały wykonane ( 2szt), a trzeci jest w trakcie realizacji.

 8. Endi

  5 września 2018 at 21:36

  Pytanie do Rady Nadzorczej MZK – czy dnia 30 sierpnia Pan Prezes był w pracy w godzinach pracy MZK – bo zajmował się aktywnością związaną z wyborami a nie zadaniami MZK – PROSZĘ O WYCIĄGNIĘCIE KONSEKWENCJI I INFORMACJĘ PUBLICZNĄ.

  • Olaf

   7 września 2018 at 12:42

   Poza tym pracownicy w godzinach pracy zbierają prezesowi podpisy poparcia i rozmowy z nimi wynika że pod przymusem.Zakrawa to na mobbing w miejscu pracy!

 9. Pablo

  11 września 2018 at 09:04

  Panie “prezesie” proszę nie składać przedwyborczych obietnic których nie potrafi pan dotrzymać bo wychodzi że już pan skłamał…Sandomierska miała być przejezdna w obie strony “Prace te w mojej ocenie łącznie z naprawą jezdni powinny być zakończone najpóźniej do 10 września br.” mamy już 11.09. i żadnych prac na ulicy nie widać a tym bardziej końca jej remontu!
  Powiem tylko tyle że Nisko nie potrzebuje na burmistrza pana jak i pana Ozimka bo dla miasta nie zrobiliście i nie zrobicie nic.

  • prezes

   13 września 2018 at 11:26

   MZK swoje prace zakończył 7 września.Kolektor w ulicy Sandomierskiej jest już naprawiony przez MZK Nisko metodą bezwykopową ( założony rękaw z tworzywa utwardzany ultrafioletem który pełni rolę nowej rury) podobnie jak wypełnienie pustek pod ulicą Sandomierską wraz ze wzmocnieniem podbudowy drogi.Wykonaliśmy 143 szt otworów w asfalcie i jego podbudowie oraz wtłoczyliśmy pod ciśnieniem do 60 atmosfer injiekt cementowy w ilości prawie 112 m3. Wcześniej sądziliśmy iż tego injiektu pójdzie dużo mniej stąd trochę przesunięcie w czasie. GDDKiA w Nisku będzie w najbliższym czasie przystępować do frezowania asfaltu i ułożenia nowej warstwy (oczekiwanie na wejście Wykonawcy).

 10. aaa

  12 września 2018 at 06:48

  “Skoro mamy tak rozbudowaną sieć kanalizacyjną , dlaczego do ścisłego centrum Niska systematycznie podjeżdża o godz.6 rano beczkowóz i opróżnia szambo ze sklepu mięsnego ?”

  Na Malcach tydzień bez beczkowozu wypompowującego szambo ze studzienek to tydzień stracony. Średnio co 3,4 dni widzimy taki widok.
  Do tego ten smród ze stacji MZK mieszczącej się przy ul. Potok. Przecież to nie jest normalne, aby w biały dzień nie można było tam otworzyć okna!!
  Mam nadzieję, że nadejdzie taki dzień, że ktoś w końcu za tą fuszerkę odpowie.

  • prezes

   12 września 2018 at 08:55

   Zapytaj o to poprzedników którzy taką kanalizację ( podciśnieniową ) zafundowali oraz niektórych mieszkańców którzy wyrzucają do kanalizacji co popadnie (mopy, lalki, pampersy, podpaski, kości szmaty itp….).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Nisku

Więcej w W Nisku

Opera Zdjęcie_2019-08-21_150929_nisko.pl

Niżańskie Mażoretki na Węgrzech

rni24.eu21 sierpnia 2019
DSC00936

XXI Dożynki Powiatu Niżańskiego

rni24.eu21 sierpnia 2019
policja_rni

Pijana matka opiekowała się dziećmi

rni24.eu21 sierpnia 2019
policja1

17-latka wjechała motocyklem w drzewo

rni24.eu20 sierpnia 2019
303-193228

Narkotyki schował pod bielizną

rni24.eu20 sierpnia 2019
DSC_1161

Turniej Piłki Nożnej Chłopców w Krzeszowie

rni24.eu20 sierpnia 2019
DSC_0043

Żagle na placu zabaw w Rudniku nad Sanem

rni24.eu19 sierpnia 2019
robert_bednarz

Starosta czy wiceminister?

rni24.eu16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

rni24.eu16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl