Rozrywka

WIECZNE PROBLEMY W NISKU

WIECZNE PROBLEMY W NISKU

WIECZNE PROBLEMY W NISKU

Na przestrzeni ponad dwudziestu lat nie raz zmieniała ekipa rządząca w Nisku. Zmieniało się również Nisko raz na lepsze, raz na gorsze. Mimo zmian ekip u władzy z których każda miała świadomość co trapi Nisko najbardziej dwóch spraw nie udało się załatwić i nic nie wskazuje na to, że i za następne lata i kadencje władzy te problemy zostaną rozwiązane.  Jesteśmy ciekawi czy Czytelnicy już odgadli o jakie problemy chodzi?

Pierwszy, o którym mówi się rzadziej, to zapadająca się główna ulica w mieście, czyli ulica Sandomierska. Co jakiś czas jak pojawi się zapadlisko albo dziura robi się remont i przez jakiś czas nie ma problemu, ale wiadomo, że wcześniej czy później będzie kolejne zapadlisko i dziura. Kiedy w Nisku znajdzie się rządząca ekipa, która zmierzy się z tym problemem. Nie ma tu usprawiedliwienia dla władz miasta, że ta ulica to odcinek drogi krajowej w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Będzie to na pewno kosztowna i kłopotliwa inwestycja, bo wiąże się z zamknięciem na dłużej głównej ulicy lub jej odcinków, ale jeżeli ktoś się na to nie zdobędzie, to Nisko dosłownie i w przenośni zasłuży na miano grajdołu na wieki wieków amen.

Drugi problem to woda do celów spożywczych. Te nieustanne awarie i okresy niezdatności wody do picia to urągowisko. Trudno zrozumieć, jak władze miasta na to pozwalają, a mieszkańcy wytrzymują. I w tym przypadku widać brak odważnych, dalekosiężnych decyzji. Te decyzje powinny być na dwóch poziomach – technicznym i personalnym. Technicznie chodzi o to, żeby ktoś w końcu ostatecznie powiedział co lepsze dla Niska. Czy systematyczne dokładanie do wadliwych rozwiązań technicznych i zrezygnowanie z tego na rzecz podłączenia do sieci wodociągowej do Stalowej Woli. A może potrzeba zdecydowanego postanowienia, że modernizujemy niżańską sieć generalnie i rezygnujemy co jakiś czas z łatania dziur. Drugi problem jest natury personalnej. Przyjmijmy, że z technicznym funkcjonowaniem urządzeń jest dobrze, ale zawodzi tzw. czynnik ludzki, czyli niewłaściwa obsługa i nadzór. W takim razie dlaczego ludzie za to odpowiedzialni nadal pracują w niżańskim MZK? Sprawa przecież jest prosta. Jeżeli pan burmistrz nie wyciąga konsekwencji personalnych wobec prezesa MZK, to sam bierze na siebie odpowiedzialność za to, że mieszkańcy co jakiś czas są narażani na brak wody zdatnej do picia i straszeni konsekwencjami tego. Więc o co tu chodzi? Czy w tych sprawach nie ma świadomości skali tych problemów w co wątpimy, czy też brak odwagi do radykalnego załatwienia tych spraw? Nadchodzące wybory, to dobry czas, żeby te sprawy stały się tematem poważnej dyskusji i decyzji. Będziemy o tym przypominać.

Weronika  Przestój

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

  1. ewa

    26 września 2017 at 17:19

    Tylko obecnie rządzący mieli dostęp do kasiory unijnej.Poprzednicy niestety nie, a szkoda.

  2. Rozczarowana

    29 października 2017 at 09:12

    Problem z wodą pojawia się również w Zarzeczu. Tutaj to dopiero się robi co się chce.w ciągu ostatnich dwóch mc woda chlorowana była dwa razy. Pytanie: dlaczego? Jaki był powód? Dlaczego MZK nie zgłosiło tego w sanepidzie? Brak powiadomień o chlorowaniu, brak informowania o tym fakcie mieszkańców i sanepidu, Pytanie: dlaczego? A na koniec dlaczego tak rzadko sanepid bada w Zarzeczu wodę, jej zdatnosc do spożycia? Ostatni raz w sierpniu. Brawo za artykuł. Proszę nie odpuszczać, to musi się skończyć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

sala_gimnastyczna

Nabór wniosków o dotacje dla klubów sportowych

rni24.eu20 stycznia 2020
rczmm

Młodzież RCEZ Nisku usiadła przy Okrągłym Stole

rni24.eu15 stycznia 2020
IMG_2141

Rekordowy finał WOŚP w Polskiej Stolicy Wikliny

rni24.eu13 stycznia 2020
dsc_0025

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Krzeszowie Dolnym.

rni24.eu11 stycznia 2020
DSC_8216

KOLĘDOWY CZAS

rni24.eu10 stycznia 2020
power nisko

Z POWERem odkrywamy Europę!

rni24.eu8 stycznia 2020
Plakat Alchemia Sztafażu

Wystawa fotografii Rafała Marchuta

rni24.eu8 stycznia 2020
ferie-2020

FERIE ZIMOWE 2020 W NCK “SOKÓŁ”

rni24.eu2 stycznia 2020
trzej-mali-chlopcy-walcza-ze-soba-na-sankach-ze-wzgorza_1441-133

Ogłoszenie ferii zimowych 2020

rni24.eu19 grudnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl