W Nisku

W NISKU BĘDZIE WYRÓWNANY BÓJ

W NISKU BĘDZIE WYRÓWNANY BÓJ

Zakończyliśmy nasz plebiscyt na burmistrza Niska. W finale udział wzięła nawet dla nas zaskakująca liczba osób, bo 577. Wygrał Tomasz Oleksak i nie ukrywamy, że to dla nas zaskoczenie. Wytypowaliśmy czterech kandydatów naszym zdaniem z największymi szansami i tej opinii nie zmieniamy. Błażej Borowiec, Tomasz Oleksak, Józef Sroka i Waldemar Ślusarczyk rozstrzygną między sobą rywalizację o stanowisko burmistrza.

BĘDZIE DRUGA TURA

Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do drugiej tury i co więcej wszyscy czterej kandydaci mają szanse, żeby się w niej znaleźć. Tomasz Oleksak wygrał nasz plebiscyt niewielką różnicą i również niewielką różnicą w półfinale pokonał Waldemara Ślusarczyka. Równie dobrze mogło być odwrotnie. W drugiej parze półfinałowej Błażej Borowiec zdecydowanie pokonał Józefa Srokę. Wydaje się, ze Borowiec może pokonać wszystkich konkurentów. Z kolei Sroka nie może zdjąć z siebie odium “niewybieralnego”. Jego szansą pozostają wysokie notowania PiS, czyli partii z ramienia której startuje Sroka. Może się tak zdarzyć, że wysokie notowania PiS-u wprowadzą go do drugiej tury, ale czy wtedy wygra? Być może mógłby wtedy liczyć dodatkowo na choć część elektoratu Ślusarczyka, którego prawdopodobnie popiera obecny burmistrz Julian Ozimek. Ale to tylko gdyby jego rywalem został Borowiec, który przez konsekwentną krytykę działań Ozimka zraził go do siebie.

Oleksak nie wydawał się faworytem i jego zwycięstwo w plebiscycie było takim zaskoczeniem. Jeżeli znajdzie się w drugiej turze to gdzie będzie mógł znaleźć dodatkowy elektorat? I znowu jeżeli przeciwnikiem będzie Borowiec, to jest prawdopodobne, że Ozimek ze Ślusarczykiem udzielą mu poparcia. Jednak najpewniejszym kandydatem do drugiej tury wydaje się Borowiec. Czy wygra i w rywalizacji z kim ma największe i najmniejsze szanse?

WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ

Naszym zdaniem z przedstawionej czwórki kandydatów najmniejsze szanse na wygraną ma jednak Józef Sroka. Gdyby miał pozycję wyrastającą ponad PiS mógłby liczyć na poparcie wyborców o poglądach innych niż pisowskie. Niestety Sroka pozostaje w cieniu partii, a to wrażenie pogłębiają wcześniejsze porażki, które w Nisku są pamiętane. Potem idzie dwóch kandydatów zbliżonych szansami i profilem politycznym oraz tym, że byli w ekipie władzy przez ostatnie cztery lata. Mowa Tomaszu Oleksaku i Waldemarze Ślusarczyku. Jeden i drugi ma podobne szanse na wejście do drugiej tury i na ewentualne zwycięstwo. W naszym plebiscycie wygrał Oleksak, którego w politycznych kręgach Niska nie zaliczano raczej do faworytów i większe szanse dawano Ślusarczykowi. W takiej sytuacji znaczenie może mieć kampania jaką poprowadzą ci kandydaci.

W innej sytuacji jest Błażej Borowiec. Swoją polityczną pozycję zbudował na krytyce dotychczasowej władzy w Nisku. Prowadzi najbardziej intensywną i agresywną kampanię, a okoliczności zdają się mu sprzyjać. Zapadające się ulice w Nisku, to woda na wyborczy młyn Borowca. To jakby potwierdzenie jego krytyki rządów burmistrza Ozimka. Trzeba pamiętać, że cztery lata temu Borowiec przegrał z Ozimkiem, ale przewaga Ozimka nie była wielka. Czy dlatego Borowiec jest faworytem? Nie jest to takie oczywiste. Gdyby rozważać tzw. zdolność koalicyjną na drugą turę, to wydaje się, że Borowiec po Sroce ma ją najmniejszą, a to może być argument rozstrzygający.
Wygląda więc na to, że jeszcze wszystko się może zdarzyć. Druga tura jest raczej pewna, a ostatecznie zdecyduje kampania i zdolność kandydatów do przyciągnięcia dodatkowego elektoratu.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (23)

Komentarze

 1. slonce

  15 października 2018 at 16:50

  borowiec nic nie zrobil 4 lata temu a teraz juz totalna porazka,podpisuje sie pod zadania co zrobil ozimek.sroka jako radny z w powiecie nie zdolal nic zrobic z innymi aby ratowac szpital ktory idzie ku przepasci.,!!!!!!!!!!!!!wstyd naajlepszy slusarczyk

 2. Pawel

  15 października 2018 at 17:13

  Slusarczyk?Chyba ten czlowiek cos Ci zalatwil pod stolem skoro jestes za nim. To mu dobrze wychodzi

 3. Dino

  15 października 2018 at 18:34

  Ktoś tu zaklina rzeczywistość żeby zniechęcić do oddawania głosów na PIS. Nie jestem ślepo w nich zapatrzony, ale SLD nigdy nie dostanie mojego głosu, a toś przed samymi wyborami tylko tabliczkę wymienił z SLD na Ziemia Niżańska. Farbowanych lisów mam dość.

 4. abc

  15 października 2018 at 20:35

  Jak ten pan na zdjęciu będąc zastępcą komendanta PP, lekceważył ciągle zapadającą się ul.Sandomierską nie szukał winnych marnotrawstwa i błędnych decyzji, na pewno wszystko zamiecie pod dywan. Cztery lata temu głosowałem z rodziną na p. Oleksaka, wierząc, że jako były policjant będzie próbował zrobić porządek w urzędzie. Niestety całą kadencję bezkrytycznie ( bez widocznych efektów) popierał byłego ” towarzysza ” w ten sposób stracił trzy głosy w obecnych wyborach. Jeszcze dużo kilometrów musi pan przebiec żeby zostać burmistrzem.

  • Moje Nisko

   15 października 2018 at 22:10

   Popieram Twoje zdanie.

  • Komediant

   16 października 2018 at 23:30

   Były komediant z policji chyba juz zapomnial jak za jego kadencji w komendzie kazal policjantom rozliczac mieszkancow za wykroczenia. A teraz wielki spolecznik kochajacy ludzi i mieszkancow – smiech olo
   Nizanie nie dajcie sie zwiesc tym ich usmieszkom z plakatow. Slusarczyk 20 lat walczy z bezrobociem i on chce byc burmistrzem – to sa juz kpiny. Jedynie co on moze to jak juz ktos powiedzial zalatwic cos pod stolkiem. Jak juz oddam glos to na borowca licze ze troche zamiesza stara sitwa i ukladami w nisku

 5. Moje Nisko

  15 października 2018 at 22:08

  Kolejny komentarz nie zamieszczony SLD = Ziemia Niżańska. Proszę sprawdzić tabliczki na drzwiach

 6. Moje Nisko

  15 października 2018 at 22:16

  Ślusarczyk przesiedział 12 lat załatwiając swoim i sobie własne interesy. A jak chcecie burmistrza policjanta to w urzędzie będziecie się czuć jak na komendzie. POWODZENIA.

 7. FSFD

  15 października 2018 at 22:54

  Widać że pchają się do władzy – Ślusarczyk, Oleksak i Borowiec.

  Ludzie … zrozumcie jedną rzecz !!! Jedyna szansa dla Niska to SROKA na Burmistrza !!! Tylko on dostanie dotacje i fundusze od PISU !!
  Przecież teraz rządzi PIS i oni rozdają kasę.
  Z takim Ślusarczykiem z SLD Borowcem czy Oleksakiem nikt nie będzie się w Rządzie liczył !!! Pomyślcie zanim zagłosujecie.
  A co do Oleksaka – spytajcie jakie miał poparcie jako Policjant w Nisku – nikt go nie szanował. Policjanci go nienawidzili jako przełożonego.

  • walec

   15 października 2018 at 23:08

   Znawco nie partia się tu liczy tylko Człowiek

  • Avanti

   16 października 2018 at 00:12

   Już Pan Sroka pokazał jak pozyskiwać pieniądze będąc w zarządzie powiatu. Szpital miał zapeenioną wielomilionową inwestycje i koledzy z Pisu zabrali im tj niżańskim pisowcom tę inwestycje i dali Sąsiadom ze Stalowej . Nie potrafili utrzymać pieniędzy wywalczonych przez poprzedników. Nie mieli siły? Odwagi? By zawalczyć w Rzeszowie o swoje a ty mówisz o rządzie?o Warszawie? Pusty śmiech.

   • FSFD

    16 października 2018 at 07:35

    a kto rządził w Nisku ??? komunistyczna SLD

   • FSFD

    16 października 2018 at 09:06

    Dali Wam przykład że nie dostaniecie ani złotówki jak nie będzie w Nisku rządził PIS !!! zrozumcie to w końcu !!!

  • Gosc

   16 października 2018 at 16:47

   Jakby było tak jak piszesz to starostwo powiatowe którym rządzą pisowcy nie wiedziało co z pieniędzmi robić….jakos im się nie przelewa..

  • On

   16 października 2018 at 23:37

   Na pis nie glosuje bo nie nawidze dziadow. Co do oleksaka to sie zgodze- policjanci go nie trawili i nie trawia a za co jak myslicie za co komedianci naczelnicy kierownicy w komendzie dostaja takie wyplaty a pozniej emerytury. Za gnebienie policjantow z ulicy i nasylanie ich na was obywateli tego pieknego miasta. Pis nie tymbardziej oleksak. Zapytajcie tych co z olem pracowali. Uklady, stoleczki i wyplata na koncie. Nic wiecej

   • r

    17 października 2018 at 19:01

    To chyba dobrze świadczy o przełożonym,że egzekwowal od podwładnych pewne sprawy i rozliczal za wykonaną pracę. Leniwce zawsze będą miały fochy…

    • abc

     19 października 2018 at 03:56

     Urzędnikami, prawnikami, zostają istoty człekokształtne nienawidzące normalnych ludzi. Przed wyborami są miłe, często pierwsze mówią dzień dobry. Po wyborach trzeba przed nimi pełzać, samo klękanie to za mało.

 8. Avanti

  16 października 2018 at 09:56

  Wystarczy żeby nie zabierali .Ekipa pisu wNisku to panowie którzy się cieszą jak ich marszałek poklepie po plecach a pieniądze zciągnie do Stalówki Lucjusz. To kwestia charakteru a nie partii czy poglądów politycznych .

 9. Avanti

  16 października 2018 at 10:17

  FSFD. Dla przyomienia w powiecie gdzie działał radny Sroka rządził PIS podobnie jak sejmikupodkarpackim czy rządzie.

  • FSFD

   17 października 2018 at 08:54

   tak w powiecie
   ale w Gminie Ozimek !!
   Czy pamiętasz ile razy próbowali dostać kasę na modernizację pieców CO ?? I co .. gówno – czasy czerwonych się skończyły

   to samo tyczy się młodych postkomunistów .. hahahaha

   • Avanti

    17 października 2018 at 15:29

    Przez analogię . g..wno dostał w powiecie , tyle samo dadzą mu w gminie . Jak ci zabierają to krzyczysz ze Cię okradają , zwołujesz konferencję mówisz ze krzywda się dzieje dla Niska o okolic. Ruszasz opinię społeczną. Pan radny Sroka tego nie zrobił czyli zgodził się żeby miliony zamiast do Niska trafiły do Stalowej Woli . Pieniądze zostały dzieki aktywnej postawie pisowskich radnych ze Stalowej zainwestowane w Stalowej Woli a nie Nisku.Niby blisko a jednak żal.

 10. Janek

  17 października 2018 at 11:57

  Jeden z radnych powiatowych z lokalnego komitetu zaczął już chodzić do kościoła czy dopiero w niedzielę wyborczą zacznie? Przez 4 lata nikt go nie widział w kościele, ale jak wybory to trzeba się pokazać i wystawać przy głównym wejściu. Niektórym wydaje się, że wyborcy (sąsiedzi, znajomi) to ciemny lud, chociaż na plakatach mają napisane, że liczy się człowiek, że kandydat przyjazny ludziom. Pycha, buta, obłuda i arogancja.

 11. Paweł

  18 października 2018 at 15:09

  Wybory samorządowe rządzą się swoimi prawami. Partia czy komitet ma mniejsze znaczenie. Oczywiście są zatwardziali zwolennicy jedynie słusznej partii, którzy będą głosować na swojego kandydata nawet jeśli ten kandydat jest delikatnie mówiąc matołem. No i numer na liście nie ma znaczenia, bo gdyby tak było to kandydat z jedynką czy dwójką już dawno byłby co najmniej starostą, a tu co wybory to kończy się dla niego sromotną porażką. Nie inaczej będzie tym razem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Nisku

Więcej w W Nisku

NCK-Sokół-1000x600

Oddaj głos na NCK “Sokół”

rni24.eu18 kwietnia 2019
policja_rni

19-latka uciekała oplem przed policjantami

rni24.eu18 kwietnia 2019
policja5

33-latek odpowie za włamania

rni24.eu18 kwietnia 2019
DSC06450

Promocja kultury lasowiackiej w Warszawie

rni24.eu17 kwietnia 2019
nck11

W Nisku budzą dziesiątą muzę

rni24.eu17 kwietnia 2019
IMG_3307

Złote i Diamentowe Gody w Nisku

rni24.eu17 kwietnia 2019
Nisko zakład drzewny1

Browar, tartak, a teraz dom pomocy

rni24.eu16 kwietnia 2019
dziewiętnastka podpis

„Dziewiętnastka” do remontu

rni24.eu16 kwietnia 2019
policja4

Czarny poniedziałek

rni24.eu16 kwietnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl