W Nisku

Tomasz Wietecha najpopularniejszym sportowcem portalu rni24.eu

Tomasz Wietecha został najpopularniejszym sportowcem 2017 roku w drugim Plebiscycie Sportowym portalu rni24.eu. Piłkarz Sokoła Nisko zdobył 1007 głosów czytelników.

Utalentowany bramkarz, od dwóch sezonów związany z Sokołem Nisko. Przez lata odnosił sukcesy ze Stalą Stalowa Wola. Grał także w Stali Rzeszów.

Drugie miejsce zajął Kamil Zarewicz z AKS Orkan Nisko. To młody i zdolny siatkarz, który jest nadzieją polskiej siatkówki. Jest ceniony zarówno przez trenera, jak i zespół. Oddano na niego 998 głosów.

Trzecie miejsce zajął Marcin Tur, otrzymał 497 głosów. Napastnik Sokoła Nisko jest najlepszym strzelcem niżańskiej drużyny. Dostarcza wiernym kibicom wielu emocji.

Czytelnicy portalu rni24.eu wybrali także najpopularniejszych trenerów oraz talenty sportowe.

Pierwsze miejsce w kategorii trener zajął Krzysztof Kida, związany z Football Academy Nisko. Otrzymał 1374 głosy. Swoją pasją do piłki nożnej zaraża młode pokolenie.

Drugie miejsce zajął Marcin Stróż. Od lat jest związany z Sokołem Nisko, od 2012 roku trenuje chłopców w Sokołku Nisko. Jego podopieczni wielokrotnie triumfowali w turniejach na terenie Podkarpacia. Oddano na niego 1130 głosów.

Trzecie miejsce zajęła Agata Zych. Niezwykle lubiana i popularna trenerka siatkówki otrzymała 477 głosów. Jej podopieczni z AKS Orkan Nisko zdobyli vice-mistrzostwo podkarpackiej ligi kadetów.

Pierwsze miejsce w kategorii talent zajęła Patrycja Jednacz. Zawodniczka klubu SKS Tanew Harasiuki oraz reprezentacji młodziczek Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Znalazła się w gronie ponad 20 zawodniczek, powołanych na zgrupowanie Reprezentacji Polski kobiet do lat 15.  Od 6 roku życia trenuje i gra w klubie Tanew Harasiuki. Wraz z drużyną wywalczyła mistrzostwo Podkarpackiej Ligi Młodziczek w sezonie 2016 oraz awans do półfinału Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek. Dwukrotnie była powoływana do Letniej Akademii Młodych Orłów. Zdobyła 1508 głosów.

Drugie miejsce zajęła Barbara Trybowska. Głosowało na nią 1417 czytelników. Od lat związana z UKS ORLIK w Rudniku nad Sanem, należy do czołówki najlepszych szachistek w Polsce. Podczas Mistrzostw Polski w grach szybkich w Koszalinie w sierpniu 2016 roku, zajęła wysokie 6. miejsce. W 2017 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, zajęła tam 11. miejsce w klasyfikacji dziewcząt do lat 18.

Trzecie miejsce zajął Daniel Bylicki, młody i utalentowany żeglarz. Działa w Jacht Klub Nisko. Odnosi spore sukcesy w żeglarskich zawodach. W VI Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia w klasie Optymist w grupie B zajął wysokie 16. miejsce. Oddano na niego 713 głosów.