W Nisku

Problemy PiS-u w najbardziej pisowskiej gminie

Problemy PiS-u w najbardziej pisowskiej gminie

Wydawało się, że w Jeżowem, najbardziej pisowskiej gminie w powiecie niżańskim, przed wyborami samorządowymi mniej więcej wszystko wiadomo. Okazuje się, że w obozie faworytów do wygrania wyborów coś zaczęło się kotłować.

Wierzgający Stępak?

Pisaliśmy już, że w Jeżowem przed wyborami wyraźnym faworytem jest PiS. Nie było jednak jasne do końca kto z tej partii będzie kandydatem na wójta. Pisaliśmy o sytuacji starosty niżańskiego Roberta Bednarza, który być może będzie chciał zająć miejsce obecnego wójta Marka Stępaka. I jednak coś jest na rzeczy. Z tych dwóch polityków lepsza pozycję w strukturach PiS-u ma Bednarz. Między innymi na pewno to ma wpływ na słabnącą pozycję Stępaka. Prawdopodobnie ostateczna rozgrywka przed nami, ale start Bednarza w wyborach na wójta robi się coraz bardziej prawdopodobny. Z PiS-u można usłyszeć głosy, że Stępak “za bardzo uwierzył w swoją gwiazdę”. Można się domyśleć, że stał się zbyt samodzielny. Rzeczywiście w gminie Jeżowe można usłyszeć wiele głosów chwalących obecnego wójta. Jednak PiS, to PiS. Sam prezes Jarosław Kaczyński pokazał, że ci bardziej samodzielni, którzy mocniej wyrastają ponad partyjną przeciętność, są do tej przeciętności skracani albo wylatują.

I to wydaje się być obowiązującym prawem. Czyżby wójt Stępak zapomniał o tym? Za to starosta Bednarz wydaje się aż za dobrze mieć tego świadomość, a i w PiS można po kielichu usłyszeć złośliwy komentarz, że pan starosta do tego prawa dostosował się nawet wzrostem. Znający bliżej wójta na pytanie czy nie ma on skłonności do narcyzmu lekko kiwają głową bez wdawania się o tym w dyskusję.

Nadęty wójt czy cwany starosta?

Patrząc na to z większej odległości wygląda to tak, że Stępak jest przekonany o swoich dokonaniach i braku alternatywy dla swojej kandydatury i zaniedbał rozgrywki wewnątrz PiS-u. Natomiast Bednarz będąc starostą ma lepszy przegląd sytuacji i chyba lepiej rozumie mechanizmy działania PiS-u. Dlatego pracuje nad stworzeniem sobie więcej niż jednej możliwości rozegrania wyborów. Chyba wie co robi. Żeby ponownie zostać starostą najpierw PiS musi wygrać wybory w powiecie, a potem rada musi wybrać go na starostę. Wydaje się proste, ale takie nie musi być.

W powiatowych kręgach politycznych słychać, że opozycja mocno się mobilizuje, a zwłaszcza były starosta Gabriel Waliłko. Poza tym nie wiadomo do końca co zrobi obecny koalicjant PiS-u, przewodniczący Rady Janusz Nawrocki. Są tacy, co mówią, że nie będzie miał czasu na politykę, bo będzie miał po uszy innych kłopotów. Przeważa opinia, że tak czy siak PiS będzie musiał mieć koalicjanta, a bez tego ponowny wybór Bednarza jest pod znakiem zapytania. A co będzie jak taki koalicjant się znajdzie, ale na stanowisku starosty będzie widział kogoś innego? Tych niewiadomych trochę jest, a w przypadku Jeżowego wydaje się to prostsze. Wystarczy w strukturach partii odstrzelić Stępaka i droga do stanowiska wójta otwarta. Czy w takiej sytuacji Stępak nie stworzy swojego komitetu? Teoretycznie może, ale w praktyce nie takie to proste.

Jak pójdzie na udry z PiS-em na całego, to go rozjadą. Pewnie dostanie jakąś propozycję istniejącego albo nowego stanowiska i się zgodzi. PiS pokazał, że tworzenie stanowisk nikomu nie potrzebnych, ale za to dla partyjnych kolegów, to jego specjalność.

Weronika Przestój 

Zobacz Komentarze (12)

Komentarze

 1. Gosc

  4 marca 2018 at 11:51

  Kolejny płytki artykuł Pani Weroniki…. czyżby ktoś tu sugerował spolecznosci na kogo glosowac a na kogo nie?

 2. Obserwator

  4 marca 2018 at 18:05

  Wcale nie płytki. Sytuacja Stępaka i Bednarza – choć są sąsiadami, wcale nie musi być taka pokojowa. Przy okazji wyborów moze dojść do scen iście kargulowo-pawlakowych. Mimo tego, że Stepak był takim odśnieżaniem dla gminy po larach statecznych rządów Lesiczki, to Bednarz, który poparcie komitetu Lesiczki ma stuprocentowe z wiadomych powodów może poprostu mieć ochotę na to stanowisko. Ale szczerze powiedziawszy kontakty i doświadczenie ma, wyksztalcony jest, więc czemu nie?
  A pan Stepak chyba swoje pięć minut w tej wioskowej polityce już miał i to powinno mu wystarczyć.

 3. jeżowiak

  4 marca 2018 at 22:00

  No cóż nietrafna, diagnoza, bardzo nietrafna. Stepak nie ma kontrkandydata. Starosta pewnie nie będzie kandydował na wójta bo przy dwukadencyjności poczeka do 55 lat aby dożyć na stołku wójta do emerytury, a teraz pewnie spróbuje znowu powalczyć o stołek starosty lub burmistrza niska. W przypadku porażki pewnie ktos tam z PISU ukoi mu łzy jakąś mierną posadką kierownika w województwie. Co do starego wójta lesiczki to ten nie ma szans, najmniejszych jak i każdy inny z PSL, chyba żeby Lidzia zaatakowała stołek wójta w Jeżowem to wtedy może być różnie.

 4. Bill

  5 marca 2018 at 11:33

  Słaby, niemerytoryczny, mściwy wójt. Taka opinia panuje wśród mieszkańców. Zero szans na to stanowisko po wyborach. Nie chcemy takiego gospodarza…

  • Mery

   5 marca 2018 at 19:15

   A ja życzę jezowskiej społeczności prawdziwie słabego, niemerytorycznego i mściwego wójta, z którym nie będzie można porozmawiać i który da popalić, ponieważ nie potrafią docenić tego co mają. Przecież przez te lata obecny wójt “nic” nie zrobił, jest gorzej niż było, żadnych inwestycji, żadnej poprawy życia… To jest właśnie obłuda i kierowanie się w życiu zazdrością i własnym interesem a nie obiektywizmem. Tylko ślepy nie widzi ile się zmieniło.

   • katolik

    6 marca 2018 at 15:57

    Mieszkańcy doskonale wiedzą co zrobił obecny wójt a co obiecywał w kampanii 3 lata temu. https://www.youtube.com/watch?v=0p-oYKSo9A8 Najważniejsze że już nie jeździ rowerem a i za pół pensji tez nie pracuje. CZAS NA ZMIANY, hasło wyborcze M. Stępaka sprzed 3 lat tym razem odbija się mu rykoszetem. CZAS NA ZMIANY !!!!

 5. Rop

  5 marca 2018 at 20:55

  Wójt Tępak realizuje program wyborczy “rodzina +”zatrudnia swoich ,gdzie się tylko da.Po roku wójtowani zarabia tyle co Lesiczka po 22 latach a obiecywał że będzie pracował za połowę.Swoim kolesiom bezprzetargowo daje w dzierżawę łąki, pastwiska ,lokale itp.BRAWO.

 6. krzyś

  6 marca 2018 at 09:26

  Trzeba się temu przyglądnąć i głośno o tym mówić. A może szepnąć komuś słówko z wyższych struktur pisu co się dzieje…

 7. VIKI

  6 marca 2018 at 09:58

  Naszsj gwieździe najlepiej wychodzi zadłużanie gminy i całkowicie oderwane od rzeczywistości inwestowanie bez środków z zewnątrz. A bomba ekologiczna (oczyszczalnia ścieków tyka). Bez pomysłu i bez rozwiązywania problemów ważnych dla gminy.

 8. ania

  6 marca 2018 at 11:57

  Trzeba zawiązać swój komitet i wystawić ponadpartyjnego kandydata. Jest paru lepiej wyksztalconych

 9. PISOWATY

  8 marca 2018 at 17:45

  A gdzie jest ten pis w Jeżowem?Stępak-LPR Szot-LPR Rada Gminy:Bajek-PSL Koc-PZPR Łyko-KOLABORANT ,Wyka PSL Trela-PSL-KOLABORANT,Sibiga PSL, Dul PSL Kołodziej LPR Ciak-PSL GłuszakLPR,Bieleń-PSL Dul-PSL Tomczy PSL ,Szewc,Pikor Bednarz to PIS?

 10. pan

  11 marca 2018 at 12:33

  Czy w czerwcu nie odbędą się wybory Dyrektora Szkoły Podstawowej Jeżowe Centrum, ciekawe jak nasz włodarz wybierze, co będzie przemawiało za jego wyborem, a konsekwencji jak potoczą się jesienne wybory – ciekawie się zapowiada!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Nisku

Więcej w W Nisku

mech5

Uczniowie RCEZ w Nisku rozpoczęli praktyki zawodowe w Niemczech

rni24.eu22 marca 2019
16-204479

Kaskadowy pomiar prędkości. Policja zapowiada ostre kary dla piratów drogowych

rni24.eu22 marca 2019
IMG_2860

Oficjalne oddanie do użytku Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

rni24.eu22 marca 2019
303-182313

Pocisk do granatnika znaleziony w Kamionce

rni24.eu21 marca 2019
_MG_4298

Remont sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym w Nisku

rni24.eu21 marca 2019
Wilno1

Podróż uczniów RCEZ do Wilna

rni24.eu21 marca 2019
policja4

12-latka potrącona na pasach

rni24.eu21 marca 2019
DSC_0148

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem

rni24.eu20 marca 2019
DSC_0457

Konkurs naukowy E(x)plory. Uczniowie niżańskiego elektryka wśród najlepszych

rni24.eu19 marca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl