wydarzenia

Nowe inwestycje w ZOZ MSW w Rzeszowie

Nowe inwestycje w ZOZ MSW w Rzeszowie

W najbliższym czasie szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Rzeszowie wzbogaci się o budynek bloku operacyjnego. Prace żelbetowe już się rozpoczęły. Jedna z najnowocześniejszych inwestycji szpitalnych na Podkarpaciu o wartości blisko 30 mln zł brutto zostanie zakończona w 2017 roku.  

Zakres prac
Zadanie obejmuje budowę budynku bloku operacyjnego wraz z łącznikiem do głównego budynku szpitala. Projektowany obiekt będzie posiadał 5 kondygnacji nadziemnych i będzie częściowo podpiwniczony.

Zlokalizowany będzie wewnątrz działki szpitala, a jego usytuowanie umożliwi połączenie z budynkiem głównym w trzech poziomach – niskiego i wysokiego parteru oraz I piętra. Łącznik zostanie wyposażony w windę, która umożliwi szybkie i sprawne poruszanie się po placówce.

- Zakres prac obejmuje także przebudowę sieci elektrycznych kolidujących z projektowanym budynkiem, przebudowę przyłączy wewnętrznych c.o., wody, przyłączy hydrantowych i gazów medycznych – informuje Andrzej Janora, Menadżer Projektu, Skanska. Zmienione zostanie także oświetlenie terenu oraz układ komunikacyjny – powstanie droga pożarowa wzdłuż nowego budynku, wykonana zostanie renowacja nawierzchni dróg istniejących, pojawią też nowe drogi, parkingi wewnętrzne i chodniki.

Nowoczesność i wielofunkcyjność
Budynek bloku operacyjnego będzie obiektem wielofunkcyjnym. Na poszczególnych kondygnacjach znajdować się będą różne rodzaje funkcji szpitalnych, których działanie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania placówki jako całości. Ukształtowanie terenu, na którym zlokalizowano budynek, pozwala na odsłonięcie terenu, tworząc poziom niskiego parteru z bezpośrednim oświetleniem zewnętrznym i podjazdami. – W poziomie piwnic pojawią się pomieszczenia przeznaczone do magazynowania i segregacji materiału przeznaczonego do sterylizacji i materiału otrzymanego po sterylizacji – informuje Zbigniew Widomski, Dyrektor SP ZOZ MSW w Rzeszowie. – W poziomie niskiego parteru powstanie Centralna Apteka, Oddział Rehabilitacji Dziennej, szatnie personelu, strefa dostaw do szpitala, strefa usuwania odpadów ze szpitala oraz pomieszczenia techniczne. I piętro to Oddział Chirurgii Ogólnej z 39 łóżkami, II piętro – pomieszczenia Centralnego Bloku Operacyjnego z trzema salami operacyjnymi, salą wybudzeń dla 4 pacjentów, pomieszczeniami dla personelu, pomieszczeniami zespołu szatniowego dla personelu, magazynami i pomieszczeniami technicznymi.

W poziomie III przewiduje się kondygnację techniczną z pomieszczeniami technicznymi i serwerownią. W tym poziomie zlokalizowane zostaną wszystkie centrale wentylacyjne. Wszystkie poziomy budynku zostaną połączone w pionie klatkami schodowymi oraz windami.

Obiekt w liczbach
Powierzchnia zabudowy – 1 501,94 m²
Powierzchnia całkowita – 7 539,63 m²
Kubatura – 28 320,00 m³
Powierzchnia terenu działki – 17 537,00 m2
Wysokość budynku – 19,50 m
Szerokość budynku – 31,06 m
Długość budynku – 53,46 m

Doświadczenie Skanska
W placówkach medycznych Skanska z powodzeniem realizuje nowoczesne bloki operacyjne, wśród nich wykonane w grudziądzkim szpitalu sale hybrydowe – jedne z najnowocześniejszych w Polsce i Europie.

Firma ma dużą praktykę w montażu specjalistycznej aparatury i urządzeń wyposażenia medycznego spełniających rygorystyczne wymogi technologiczne, jak np. kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne, ruchome stoły operacyjne, zestawy do intensywnego nadzoru medycznego czy oprawy zabiegowe. Skanska ma także doświadczenie w wykonaniu clean roomów, spełniających wymogi odpowiedniej klasy czystości, w tym także najwyższej klasy – A. Na potrzeby placówek służby zdrowia spółka wykonuje wszelkiego typu instalacje, od wentylacji i klimatyzacji, instalacji wody lodowej, pary technologicznej i gazów medycznych, poprzez instalacje elektryczne i teletechniczne. Wszystko to z zachowaniem zasad nowoczesnej sztuki budowlanej.

Skanska posiada również doświadczenie w prowadzeniu prac na czynnych obiektach szpitalnych. W trosce o przebywających w nich pacjentów i komfort pracy lekarzy Skanska, np. poprzez odpowiednie planowanie prac budowlanych, dokłada wszelkich starań, by funkcjonowanie placówki przebiegało bez zakłóceń. W tym sektorze budownictwa Skanska ma na swoim koncie realizację takich obiektów jak m.in. Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu, Oddział Onkohematologiczny w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, Klinika Okulistyki w Lublinie, Oddział Położniczy i Neonatologiczny Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze wraz z lądowiskiem dla śmigłowców, baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Balicach i Wrocławiu, nowe skrzydło Szpitala Miejskiego w Toruniu z nowoczesnymi blokami operacyjnymi, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii w Kielcach, Szpital Powiatowy w Poddębicach, a także Centralny Szpital Kliniczny, budynek Rezonansu Magnetycznego dla Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie. Skanska była również wieloletnim partnerem przy realizacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Skanska na Podkarpaciu
Od wielu lat Skanska realizuje inwestycje na terenie województwa podkarpackiego. Firma wybudowała obwodnice Stalowej Woli, Biecza, Pilzna i północne obejście Rzeszowa, stanicę żeglarską nad Jeziorem Tarnobrzeskim, okrągłą kładkę dla pieszych, aleję Rejtana i Most Narutowicza w Rzeszowie czy przebudowała Oddział Położniczy i Neonatologiczny oraz blok porodowy Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W Porcie Lotniczym w Jasionce Skanska zrealizowała płaszczyznę do odladzania samolotów i płytę postojową, nowy terminal pasażerski, wieżę kontroli ruchu lotniczego oraz przebudowała drogę startową. Firma jest również wykonawcą szeregu inwestycji dla podkarpackich uczelni wyższych – Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Instytutu Teologiczno-Pastoralnego. Aktualnie Skanska m.in. przebudowuje Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Centrum Medycznego, rozbudowuje DK nr 73 Wisniówka-Jasło oraz buduje nowy budynek Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie.

1 (Kopiowanie)

3 (Kopiowanie)

4 (Kopiowanie)

informacja prasowa: Skanska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

24505

Problem wałęsających się psów w Gminie Jeżowe….

rni24.eu27 lutego 2020
303-154248

95 lat kobiet w Policji

rni24.eu27 lutego 2020
76612171_607190473150791_4948952478579163136_o

Oliwier Szot w finale FIRAleja Gwiazd w Warszawie

rni24.eu27 lutego 2020
opony-3

Informacja o możliwości płatnego odbioru zużytych opon

rni24.eu26 lutego 2020
komunikat, uwaga , ważne

Przerwa w dostawie wody dla os. Malce

rni24.eu26 lutego 2020
sanepid

GIS INFORMUJE – JEŚLI BYŁEŚ W PÓŁNOCNYCH WŁOSZECH …

rni24.eu26 lutego 2020
policja

W Rudniku n/Sanem nietrzeźwy próbował uciec z miejsca zdarzenia …

rni24.eu26 lutego 2020
policjaaa

PIJANY I BEZ PRAWA JAZDY KIEROWAŁ FORDEM. DODATKOWO BYŁ POSZUKIWANY

rni24.eu26 lutego 2020
kkkkkkk

Niżański Sherlock Holmes

rni24.eu25 lutego 2020