Rozrywka

Moja sesja ważniejsza -od twojszej?!!

Moja sesja ważniejsza -od twojszej?!!

ŚCIGAJĄ SIĘ, CZY ROBIĄ NA ZŁOŚĆ?

Ustawy o samorządzie mówią, że na sesje rad gmin i powiatów ma wstęp każdy obywatel. Niby nic wielkiego i ważnego, ale w gminach i powiatach gdzie nie ma lokalnych mediów, to prawo jest jedyną możliwością sprawdzenia czym zajmuje się samorząd i co w głowie mają poszczególni radni i burmistrz, i starosta. A przy tej okazji takie niewinne pytanie, czy słyszał ktoś z mieszkańców gminy i miasta Niska oraz powiatu niżańskiego, żeby w tej kadencji radni organizowali spotkania z wyborcami? Za rok wybory i byłoby to ciekawe.

JANUSZ ,WALDUŚ DWA BRATANKI I DO SESJI I DO ……?

Wróćmy jednak do sesji rady gminy i powiatu. Gdyby ktoś z czytelników z Niska i powiatu niżańskiego chciał wziąć udział w sesji rady gminy i sesji rady powiatu, to jeżeli nie występuje w dwóch osobach jednocześnie nie ma na to szans. Nisko jest fenomenem na skalę Polski, bo tu sesje rady gminy i rady powiatu odbywają się tego samego dnia o  prawie o tej samej godzinie. Nie wierzymy w tym przypadku w żaden zbieg okoliczności. Przyczyny tego dziwacznego zwyczaju mogą być dwie. Pierwsza jest taka, że obaj przewodniczący obu rad ścigają się między sobą o to, która sesja ważniejsza i na którą przyjdą dziennikarze i osoby zainteresowane. Czy chodzi tu o jakiś alkoholowy zakład? Druga przyczyna to być może chęć zrobienia na złość lokalnym mediom. Wiadomo, że lokalne media mogą wysłać jednego dziennikarza i trzeba wybrać na którą sesję pójść.

WYBORCY SWÓJ ROZUM MAJĄ.
Czytelnicy i jednocześnie wyborcy nie będą wtedy poinformowani o jednej z sesji. Czy chodzi tu też o to, żeby ograniczyć możliwość patrzenia władzy na ręce? Skądinąd wiadomo, że obaj przewodniczący znają się. Nawet jeżeli się nie lubią, to powinni wiedzieć, że nad wzajemną niechęcią muszą górować poczucie służby i obowiązku. Wtedy nie będzie trudności, żeby nawet przez pracowników biura rady tak uzgodnić terminy sesji, by ich daty nie nakładały się na siebie. Więc szanowni panowie przewodniczący obu rad nie róbcie kpin i nie utrudniajcie. Jeżeli próbujecie coś ukryć przed opinią publiczną i chcecie zrobić mediom na złość, to się wam nie uda. W ten sposób nie nikogo nie przekonacie o swojej mądrości i profesjonalizmie, a wręcz odwrotnie.
Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. podkarpatczyk

    20 maja 2017 at 08:39

    Władze (rady i zarządy) Niska i powiatu niżańskiego bardziej przypominają struktury “rodzinne” ( w rozumieniu włoskim ), aniżeli samorządowe. Dyspozycyjna trzecia władza dopełnia atmosferę niżańskiego oddziału podkarpackiej ośmiornicy. Myślę, że w przyszłorocznych wyborach nastąpią “rewolucyjne” zmiany np. teściową zastąpi synowa, córka – ojca itp.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w Rozrywka

rczmm

Młodzież RCEZ Nisku usiadła przy Okrągłym Stole

rni24.eu15 stycznia 2020
IMG_2141

Rekordowy finał WOŚP w Polskiej Stolicy Wikliny

rni24.eu13 stycznia 2020
dsc_0025

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Krzeszowie Dolnym.

rni24.eu11 stycznia 2020
DSC_8216

KOLĘDOWY CZAS

rni24.eu10 stycznia 2020
power nisko

Z POWERem odkrywamy Europę!

rni24.eu8 stycznia 2020
Plakat Alchemia Sztafażu

Wystawa fotografii Rafała Marchuta

rni24.eu8 stycznia 2020
ferie-2020

FERIE ZIMOWE 2020 W NCK “SOKÓŁ”

rni24.eu2 stycznia 2020
trzej-mali-chlopcy-walcza-ze-soba-na-sankach-ze-wzgorza_1441-133

Ogłoszenie ferii zimowych 2020

rni24.eu19 grudnia 2019
certyfikaty_szkolki_pilkarskie_poziom_brazowy_druk_233(1)

Wyróżnieni zostaliśmy – Brązową GWIAZDKĄ.

rni24.eu16 grudnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl