Fotorelacje

Mój drugi dom, moje drugie życie

Mój drugi dom, moje drugie życie

10-lecie Caritas Diecezji Sandomierskiej, 5-lecie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – to trzy ważne rocznice, o których pamiętano w Rudniku Nad Sanem.

Caritas prowadzi kilka placówek w Rudniku nad Sanem, są to: Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek Interwenci Kryzysowej, Dom Samotnej Matki, Schronisko dla Bezdomnych Kobiet. Prowadzone są Warsztaty Terapii Zajęciowej, w których aktualnie biorą udział 55 osoby z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności. Celem warsztatów jest rehabilitacja zawodowa i społeczna. Środowiskowy Dom Samopomocy to placówka powołana w celu pomocy osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Udzielane jest w niej wsparcie, prowadzona jest rehabilitacja ruchowa. Ośrodek Interwencji Kryzysowej zapewnia czasowe zakwaterowania dla osób, które nie radzą sobie z kryzysem lub przemocą w rodzinie.

Na jubileusz działalności przybyło wiele znamienitych gości, przygotowano specjalną mszę św., wstąpienia gościa oraz program artystyczny. Ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz podczas mszy św. mówił o tym, jak ważna w życiu jest obecność drugiego człowieka.

- Każda placówka, która zajmuje się osobami niepełnosprawnymi jest konieczna i potrzebna. Nie możemy iść na ilość, najważniejsze jest podejście do tych osób. Nie może być powierzchowne czy biznesowe – mówił biskup sandomierski.
Burmistrz Rudnika nad Sanem przedstawił krótką historię powstania Środowiskowego Domu Samopomocy, wspomniał o tych, dzięki którym placówka istnieje oraz o potrzebach ośrodka.
– Z radością spotykamy się z okazji jubileuszu. Utworzenie warsztatów rozwiązało kilka palących problemów w naszej gminie, udało się zaspokoić potrzebę opieki nad osobami, które jej potrzebowały. Zauważamy postępy i jesteśmy pełni uznania dla efektów pracy terapeutów – mówił Waldemar Grochowski.

Wśród gości był obecny także starosta niżański.
– Z okazji jubileuszu warsztatów składam gratulacje i wyrazy uznania wszystkim pracownikom, wolontariuszom oraz opiekunom, którzy przyczyniają się do poprawy życia osób niepełnosprawnych. Obchody Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną są okazją do refleksji nad podjętą i realizowaną przez Was misją. Poprzez państwa zaangażowanie, pracę pełną wyrzeczeń oraz wielką wrażliwość na cierpienie ludzkie, osoby niepełnosprawne z całego powiatu mogą żyć godnie i aktywnie, realizować swoje pasje i rozwijać umiejętności. Warsztaty są dla podpieczonych drugim domem, miejscem gdzie czują się zauważeni i docenieni przez społeczeństwo – mówił Robert Bednarz.
Również słowa uznania padły ze strony Macieja Szymańskiego dyrektora PEFRON, przedstawicieli Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego i samorządowców.

W programie artystycznym przygotowanym przez uczestników warsztatów znalazł się m.in. spektakl „Róża” oraz pokaz tańców dworskich.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w Fotorelacje

bal-025

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019
glowne

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018
IMG_3543 (Kopiowanie)

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017
_MG_1126 - Kopia

KONKURS NIE PO TO, ŻEBY KOGOŚ WYBRAĆ?

rni24.eu9 maja 2017
glowne_1

Świętowali 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

rni24.eu3 maja 2017
Nisko

Tysiąc osób popłynęło w sztafecie papieskiej

rni24.eu30 marca 2017
_DSC6466

Rekordowa licytacja podczas balu Mistrzów Sportu

rni24.eu14 lutego 2017
_DSC6335 - Kopia

Bal Mistrzów Sportu – Fotorelacja

rni24.eu13 lutego 2017
_DSC6075 (Kopiowanie)

Anna Sabat najpopularniejszym sportowcem portalu rni24.eu

rni24.eu11 lutego 2017

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl