W Nisku

Komisje stałe przy Radzie Miejskiej w Nisku już wybrane

Komisje stałe przy Radzie Miejskiej w Nisku już wybrane

W czwartek 29 listopada w sali narad niżańskiego urzędu odbyła się II Sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. Głównym punktem obrad było wybranie członków stałych komisji działających przy Radzie.

Wszystkie komisje, oprócz Rewizyjnej, liczą po 10 radnych. Do Komisji Oświaty, Kultury i Sportu wybrani zostali radni Sławomir Czwal, Marcin Folta, Zbigniew Kotuła, Adam Madej, Krzysztof Tabian, Konrad Krzyżak, Agnieszka Nicałek, Katarzyna Ożóg, Barbara Potocka, Józef Sroka. Przewodniczącym komisji został Krzysztof Tabian.

W skład Komisji Budżetu i Finansów weszli radni Marek Beer, Grzegorz Błądek, Andrzej Sądej, Marek Pachla, Zbigniew Kotuła, Tadusz Wolak, Paweł Tofil, Józef Sroka, Bogusław Lechociński, Barbara Potocka. Przewodniczącym komisji został Marek Beer.

Do Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Komunalnej wybrani zostali radni Grzegorz Błądek, Adam Madej, Marek Beer, Grzegorz Bis, Marek Pachla, Paweł Tofil, Katarzyna Ożóg, Ryszard Sroka, Agnieszka Nicałek, Błażej Borowiec. Przewodniczącym komisji został Grzegorz Błądek.

W skład Komisji Pomocy Społecznej i Zadań Publicznych weszli Adam Drąg, Krzysztof Tabian, Adam Madej, Marek Pachla, Marcin Folta, Katarzyna Ożóg, Bogusław Lechociński, Konrad Krzyżak, Agnieszka Nicałek, Barbara Potocka. Przewodniczącym komisji został Adam Drąg.

Do Komisji Rewizyjnej wybrani zostali Radni Andrzej Sądej, Sławomir Czwal, Adam Drąg, Marek Beer, Grzegorz Błądek, Błażej Borowiec, Ryszard Sroka, Tadeusz Wolak, Paweł Tofil. Przewodniczącym komisji został Andrzej Sądej.

Podczas obrad Rada Miejska podjęła także uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka.

Źródło: UGiM Nisko 

Zobacz Komentarze (14)

Komentarze

 1. ted1

  30 listopada 2018 at 19:14

  Pragnę podzielić się swoimi przemyśleniami w pierwszej kolejności wyborem pięciu Komisji Rady oraz ich Przewodniczących. Jedenastu Radnych , którzy zawiązali koalicję wokół Burmistrza wygrało wszystko, czyli przewodniczenie w każdej komisji Rady włącznie z Komisją Rewizyjną która ma kontrolować działalność Burmistrza. Czyli doszło do takiej sytuacji w której władza wykonawcza , uchwałodawcza i kontrolna pozostaje w tych samych rękach .Czy jest to dobrze czy nie pozostawiam do oceny Państwa . Moim zdaniem takie rozwiązanie jest złe i niebezpieczne.
  Kolejnym bezprecedensowym działaniem tejże grupy był zamiar ograniczenia ilościowego składu Komisji do siedmiu a Komisji rewizyjnej do pięciu radnych .Stąd też Ta grupa zgłosiła utworzenie aż trzech Klubów, aby uzyskać większość w Komisji Rewizyjnej ( ustawa o samorządzie gminnym wymaga , aby przedstawiciele wszystkich Klubów mieli swoich przedstawicieli). Ale nie przewidzieli i tego nie sprawdzili że takie działanie jest niezgodne z literą prawa. Więc doszło wśród Tejże grupy do zamieszania , gdyż klub PiS do każdej komisji zaproponował po pięciu radnych. Analizując składy osobowe doszło do ciekawych rozstrzygnięć:
  – Przewodniczący Rady Gminy w zasadzie do tej pory nie bywał członkiem Komisji (no może jednej) a dzisiaj ratując większość jest członkiem dwóch Komisji
  – Wiceprzewodniczący ratując większość są członkami aż trzech komisji
  Znam obowiązki Prezydium Rady , wiem ile będą mieli pracy podejmując się obowiązku zasiadania w dwóch lub trzech Komisjach. Życzę Im dużo zdrowia i sił . Podsumowując ten wątek stwierdzam iż ośmiu Radnych z grupy obozu władzy podzieliło się stanowiskami funkcyjnymi w Radzie eliminując całkowicie Radnych PiS. Ponadto Wiceburmistrzem zostanie kolejny Radny i jak podejrzewam Przewodniczącym kolejnej Komisji skarg,wniosków i petycji również zostanie radny z obozu władzy. Reasumując 10 na 11 Radnych będzie sterowało pracami Rady, Komisji Rady. Czy to dobrze czy źle pozostawiam Państwu do oceny. Moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie.
  A na wcześniejszej sesji Rady i Pan Burmistrz i Pan Przewodniczący Rady apelowali o zaniechanie podziałów , o współpracę dla dobra mieszkańców , o dołożenie wszelkich starań mających na celu spokojną pracę Organów Gminy . Czy były to apele szczere czy pod publiczkę to również niech Państwo sami to ocenią.
  Na kolejny punkt związany z podwyżką dla Pana Burmistrz napiszę nieco później.
  Pozdrawiam
  .

 2. kita

  30 listopada 2018 at 21:47

  do ted1. Sytuacja jest taka jaka jest. Czy prawidłowa czy nie? Można gdybać. Prawda jest jednak taka, że przykład idzie OD GÓRY. W rządzie w województwie /czytaj sejmiku województwa podkarpackiego / PiS ma WIĘKSZOŚĆ i niestety wszystkie możliwe organy decyzyjne / komisje / ma w swoich rękach. Tak jest w całej Polsce gdzie “władzę” ma PiS. Wielka szkoda i wstyd, że Ci co zasiadają w radach miast czy gmin / patrząc na ich twarze i znając ich możliwości żadni z nich politycy / ulegają tym przykładom i wykonują bezmyślnie polecenia guru / J.K. / Na to wszystko , jeżeli jest taka okazja – opozycja robi dokładnie to samo i dlatego mamy to co mamy,chociażby w Nisku. Pytam kiedy skończy się ta wojna polsko-polska zasiana i zapoczątkowana przez… wiadomo kogo …. i jaka partię? Tragiczne jest to, że na szczeblu gminy “walczą” ze sobą ludzie, którzy się znają od zawsze, są kolegami/?/ z lat dziecięcych, szkolnych, z pracy, są sąsiadami / co prawda nie wszyscy bo kilku jest obcych / Do czego to prowadzi??? Tylko złość, nienawiść i nic dobrego z tego nie wyjdzie. Kiedy nastąpi opamiętanie??? Czy ktoś się ocknie i powie temu Panu z Warszawy, ze my nie chcemy podziałów, konfliktów, zatargów, kłótni??? Czy znajdzie się prawdziwy mężczyzna i powie DOSYĆ! Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak… kończy.

 3. ted1

  1 grudnia 2018 at 05:24

  Pragnę teraz przedstawić Państwu kilka refleksji i faktów dotyczących sposobu uchwalenia wysokości wynagrodzenia dla Pana Burmistrza. A mianowicie sześciu Radnych z obozu władzy wyszło z inicjatywą ustalenia wynagrodzenia w wysokości jak niżej:
  -wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4800zł (ustawa dopuszcza 3600-4800 zł)
  -dodatek funkcyjny w kwocie 2100 zł (wysokość obligatoryjna)
  – dodatek specjalny w wysokości 30 procent sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego czyli 2070 zł (ustawa zezwala na wielkość tego dodatku od 20 do 40 procent sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego)
  – dodatek za wysługę lat w wysokości 20 procent wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 960 zł.
  Klub PiS zaproponował Radzie wysokość wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 4200 zł i pozostałych składników zaproponowanego wynagrodzenia bez zmian.Uzasadniał tą propozycję tym , iż Burmistrz rozpoczął sprawowanie władzy od kilkunastu dni , nie miał jeszcze możliwości wykazania się a więc i merytorycznie nie ma podstaw co do Jego oceny.Po kilkunastu minutowej przerwie z inicjatywy Radnych z obozu władzy i po ich dyskusji pod nadzorem Pana Andrzeja Tofilskiego (Radnego Rady Powiatu)stała się rzecz niesłychana. Jeden z wiceprzewodniczących złożył wniosek o podwyższenie do maksymalnej wysokości czyli 40 procent dodatku funkcyjnego dla Pana Burmistrza. Wniosek przy sprzeciwie Radnych PiS został przyjęty.Podczas głosowania nad całym projektem uchwały dotyczącym wynagrodzenia dla Pana Burmistrza klub PiS na znak sprzeciwu wobec zaistniałej sytuacji opuścił salę obrad . Radni skupieni wokół Burmistrza podjęli uchwałę o maksymalnie możliwej wysokości wynagrodzenia zgodnie z obowiązującym prawem .
  Nasuwa się pytanie czy decyzja taka jest trafna czy chybiona . Ja osobiście mam wiele wątpliwości i to nawet natury moralnej (czy to przypadkiem nie jest przejaw chciwości , pazerności Radnych skupionych wokół Burmistrza).
  Zachęcam do do dyskusji.Pozdrawiam

 4. rene

  1 grudnia 2018 at 22:08

  ciekawe ze pis teraz ma problemy ,a jak by byl burmistrzem z opozycji pisu pan to by walczyli na koty !!!!!!!!!!!!!zeby stawka byla wysoka a nie nizsza ,nie moga przecierpiec pis panowie ze przegranie z kretesem boli

 5. lui

  1 grudnia 2018 at 22:46

  pazernosc ty wy pis macie ,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!ciagle wam malo na innych gadacie co zrobiliscie 4 lata nic !NISKO rowalone na 15 czesci nic sie nie dzieje tylko chodniki robia dobre po 15 razy ,szpital ku upadkowi z tego co czytamy !pasowaloby wam zeby nisko z mapy zeszlo,nie dostaniecie tej satysfakcji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 6. fakty

  1 grudnia 2018 at 23:26

  Widać ewidentnie że nowy burmistrz nie dąży do współpracy mimo wielokrotnych jego zapewnień. Po pierwszej turze było tak:
  Oleksak -1003 głosy
  Sroka -2722 głosy
  Borowiec-2073 głosy
  Ślusarczyk-2933 głosy
  Łącznie według podanych danych w I turze na Srokę i Borowca zagłosowało 4795 mieszkańców czyli więcej niż łącznie na Ślusarczyka i Oleksaka których radni obsiedli całe prezydium rady. Ani Komitet Sroki,ani Komitet Borowca nie mają swojego przedstawiciela w prezydium ani przewodniczącego w żadnej z komisji.
  Wniosek jest prosty:
  Radni popierający nowego burmistrza zepchnęli do opozycji reprezentantów większej liczby wyborców niż ma urzędujący burmistrz.
  Słabo to widzę.

 7. lustro

  2 grudnia 2018 at 19:40

  Szkoda, że radny Bis tak potraktował swój komitet z którego uzyskał mandat i przyłączył się do do obozu władzy z którą tak chciał walczyć. Ciekawe co na to jego wyborcy?

 8. kita

  2 grudnia 2018 at 22:57

  Myślę, że ted1 to jest jeden z przegranych kandydatów na burmistrza. zbyt dużo zna szczegółów z przebiegu obrad rady i innych przepisów prawa, których ludzie ” z ulicy ” nie znają. Porażka jednak boli, ale gdyby wygrał wybory – mówiłby inaczej. Jedyna racja to jest pytanie kiego h….a szuka tam Tofilski???

  • prezes

   3 grudnia 2018 at 21:15

   Andrzejek czuwał nad prawidłowym przebiegiem obrad …..!

  • nauczyciel

   4 grudnia 2018 at 16:00

   mam wrażenie że kita ma kompleks niższości w stosunku do Dyrektora RCEZ czy też radnego Tofilskiego patrz komentarze w artykule o Pityńskim

 9. miss

  3 grudnia 2018 at 18:40

  ten ted musi miec jakis kompleks pisowski,nie moze uwirzyc ze przegrali …..chcialybym widziec gdyby ktos z jego opozycji wygral czy by tak pierdzielil farmazony ,

 10. Kurek

  3 grudnia 2018 at 22:44

  Do ted1. Skupileś się na „kuchni” pracy rady, na procedurologii a tomie jestmeritum pracy rady. Ma wrażenie ze klub radnych PiS nie wyszedł jeszcze z szoku ( traumy) powyborczego .nie dogadaliście się co do „ wielkości” komisji bo uważaliście ze dacie swoich czterech czy pięciu i będziecie mieć w nich większość. Po prostu chcieliście przechytrzyć konkurencje i Wam się nie udało . Więc po co to darcie szat . Ani nie przekonujace ani potrzebne. Cała ta gra to zabawa kto kogo przechytrzy czy my ich co oczywiście jest dobre , czy oni nas co jak się rozumie samo przez się jest złe . Przecież burmistrz Waldemar Ślusarczyk dłużej był z Pise w swojej karierze politycznej niż poza nim i Wy Pisowcy ni możecie się z nim dogadać?To znaczy ze albo niechcenie się dogadać albo z nikim już nie umiecie się dogadać. Na jedno wychodzi.Szkoda ,ze poglądy polityczne zaślepiają i utrudniają prace na rzecz naszej gminy imiasta.

 11. ted1

  4 grudnia 2018 at 07:54

  Do Kurka
  W Twoim komentarzu jest sporo racji.Przysłowia mówią:
  -Bo do tanga trzeba dwojga
  -W tym cały ambaras , żeby dwoje chciało naraz .
  Na dzień dzisiejszy jest tak jak jest . Pożyjemy zobaczymy.Obyśmy z GMINNEGO PARLAMENTU nie zrobili cyrku.

 12. wyborca

  4 grudnia 2018 at 15:09

  Co do radnego Bisa, to mysle, ze tak bez powodu się nie odwrócił od swojego “mentora”. Być może ciągła narracja hejtu, nienawiści, buntu go zmęczyła i chciałby dla odmiany zrobic coś pożytecznego :) a ted1 to chyba wlasnie ów “mentor”, który właśnie Was wszystkich pięknie zmanipulował, byście pomyśleli, że to radny Sroka :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Nisku

Więcej w W Nisku

NCK-Sokół-1000x600

Oddaj głos na NCK “Sokół”

rni24.eu18 kwietnia 2019
policja_rni

19-latka uciekała oplem przed policjantami

rni24.eu18 kwietnia 2019
policja5

33-latek odpowie za włamania

rni24.eu18 kwietnia 2019
DSC06450

Promocja kultury lasowiackiej w Warszawie

rni24.eu17 kwietnia 2019
nck11

W Nisku budzą dziesiątą muzę

rni24.eu17 kwietnia 2019
IMG_3307

Złote i Diamentowe Gody w Nisku

rni24.eu17 kwietnia 2019
Nisko zakład drzewny1

Browar, tartak, a teraz dom pomocy

rni24.eu16 kwietnia 2019
dziewiętnastka podpis

„Dziewiętnastka” do remontu

rni24.eu16 kwietnia 2019
policja4

Czarny poniedziałek

rni24.eu16 kwietnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl