W Nisku

II Piknik dla Rodzin Zastępczych z Powiatu Niżańskiego

II Piknik dla Rodzin Zastępczych z Powiatu Niżańskiego

W niedzielę, 9 czerwca 2019 roku, na terenie Gminnego Zakładu Sportu i Rekreacji „Błękitny San” w Krzeszowie, rodziny zastępcze z powiatu niżańskiego spotkały się po raz drugi na pikniku zorganizowanym przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku, z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Piknik był okazją do wymiany doświadczeń oraz integracji rodzin zastępczych z terenu powiatu niżańskiego. Obecne na Pikniku rodziny zastępcze przywitała Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku Marta Ciosmak. Na Pikniku obecny był również Starosta Niżański Robert Bednarz, który podkreślił rangę i ważność takich spotkań, codzienny trud rodziców zastępczych i wkład włożony w wychowanie dzieci oraz wręczył najmłodszym jego uczestnikom drobne upominki zwiększające ich bezpieczeństwo, w tym kamizelki, odblaski, worki, światełka, itp., które – jak powiedział Starosta, będą szczególnie przydatne dzieciom podczas wakacji, aby mogły zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.

Podczas spotkania na uczestników Pikniku czekało wiele niespodzianek i przeróżnych atrakcji. Mieli oni okazję sprawdzić swoją sprawność na parku linowym. Chłopcy korzystali z kortów tenisowych, grali w piłkę nożną, siatkową a także paintball. Najmłodsi byli pochłonięci zabawą na dmuchańcu.

Imprezę uświetniło przybycie strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Niska. Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozu strażackiego a na zakończenie schłodzili wszystkich wodą.

Ponadto ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych czy łowienie rybek w basenie.

Rodziny aktywnie brały udział we wspólnych grach, zabawach. Dla uczestników przewidziano również pyszny poczęstunek: kiełbaski, szaszłyki z grilla, smaczne ciasta i inne słodkości także dla ochłody zimne napoje i pyszne lody. W trakcie imprezy rodziny mogły porozmawiać nie tylko o problemach, z jakimi borykają się każdego dnia, ale również o sukcesach i własnych doświadczeniach. Na zakończenie Pikniku wszyscy uczestnicy zebrali się do pamiątkowego zdjęcia.

Piękna pogoda i moc atrakcji sprawiły, że wszyscy uczestnicy wrócili do domów w doskonałych nastrojach.

Organizatorzy Pikniku składają serdeczne podziękowania Staroście Niżańskiemu Robertowi Bednarzowi za obecność podczas pikniku, Dyrektorowi Gminnego Zakładu Sportu i Rekreacji „Błękitny San” w Krzeszowie Stanisławowi Szafranowi, za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia oraz harcerzom z ZHP Hufiec im. Szarych Szeregów w Nisku a także wszystkim rodzinom zastępczym, za tak liczny udział. Ich obecność i otwartość a także radość i uśmiech na twarzach dzieci były najcenniejszym podziękowaniem i ogromną satysfakcją dla organizatorów Pikniku. Jest też dowodem na to, że Piknik należy zaliczyć do udanych i wpisać go na stałe w kalendarz imprez organizowanych na terenie Powiatu Niżańskiego.

3

2

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Nisku

Więcej w W Nisku

Opera Zdjęcie_2019-08-21_150929_nisko.pl

Niżańskie Mażoretki na Węgrzech

rni24.eu21 sierpnia 2019
DSC00936

XXI Dożynki Powiatu Niżańskiego

rni24.eu21 sierpnia 2019
policja_rni

Pijana matka opiekowała się dziećmi

rni24.eu21 sierpnia 2019
policja1

17-latka wjechała motocyklem w drzewo

rni24.eu20 sierpnia 2019
303-193228

Narkotyki schował pod bielizną

rni24.eu20 sierpnia 2019
DSC_1161

Turniej Piłki Nożnej Chłopców w Krzeszowie

rni24.eu20 sierpnia 2019
DSC_0043

Żagle na placu zabaw w Rudniku nad Sanem

rni24.eu19 sierpnia 2019
robert_bednarz

Starosta czy wiceminister?

rni24.eu16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

rni24.eu16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl