W Nisku

Huta Młodych Artystów

Huta Młodych Artystów

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku – Filia Biblioteczna w Nowosielcu i Stowarzyszenie „Mieszkańcy z Pasją” w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Nowosielcu zrealizowali projekt „Huta Młodych Artystów”.

Celem projektu było rozwijanie uzdolnień artystycznych i pobudzanie do kreatywnego działania 45 dzieci, poprzez prowadzenie cyklicznych warsztatów. Warsztaty plastyczne prowadzone przez :Paulinę Czarnecką z Warszawy, nauczyciela –Alicję Koćmirską oraz członków „Stowarzyszenia Mieszkańcy z Pasją” , warsztaty literackie: prowadzone przez Annę Banach dyrektora Pedagogicznej Biblioteki w Tarnobrzegu, Joannę Gorczycę –nauczyciela tutejszej szkoły i teatralne prowadzone przez Macieja Niedbała aktora teatru „Gabi”i nauczyciela Małgorzatę Flis.

huta (1)

Wszystkie te warsztaty realizowane były cyklicznie od 4 września do 12 października. Koordynator , członkowie stowarzyszenia oraz nauczyciele szkoły prowadzili nieodpłatnie zajęcia warsztatowe. Projekt zakończył się, przedstawieniem teatralnym połączonym z wernisażem prac plastycznych uczestników zajęć warsztatowych „Huty Młodych Artystów” oraz wystawą artystyczną lokalnych twórców i rękodzielników z powiatu niżańskiego. Celem imprezy było popularyzacja twórczości literackiej i artystycznej.

huta (2)

Zorganizowane przedsięwzięcie było imprezą otwartą, na którą zaproszono wszystkich mieszkańców z powiatu, zainteresowanych kulturą i sztuką. Na spotkanie przybyli: Robert Bednarz-Starosta Niżański, Zastępca Burmistrza Pani Teresa Sułkowska, Waldemar Ślusarczyk, Radni Powiatu i Gminy Nisko oraz ks. kan. Kazimierz Partyka, rodzice, uczniowie i pozostali mieszkańcy powiatu.

huta (4)

Na scenie zaprezentowali się uczestnicy projektu „Huta Młodych Artystów” , oraz grupa literacka, ze Stowarzyszenia „Witryna”: Elżbieta Kiszko, Tadeusz Brak artyści z powiatu niżańskiego akordeonista Jakub Grabiec z Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Jeżowem pod kierunkiem dyrektora Pana Marka Nowaka. Ponadto na scenie wystąpili uczniowie tutejszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Alicji Koćmirskiej, Joanny Stec, Jolanty Krawiec, Joanny Gorczycy.

huta (5)

Na wernisażu wystawione zostały prace artystyczne z Jeżowego- Doroty Treli , Małgorzaty Piskor, Aleksandry Krawiec , Anny Ulewicz, oraz rzeźby: Stanisława Pałki z Zarzecza oraz Waldemara Zająca z Jeżowego, haft i wyszywanie: Grażyny Jania i Małgorzaty Rurak z Nowosielca, z rękodzieła Beaty Kozak ,Marty Członka z Nowosielca , Ewy Chamot z Kończyc, oraz pasjonatka fotografii Beaty Komsa z Nowosielca. Imprezie towarzyszyły: zabawy, zjeżdżalnia dla dzieci, pokaz szybkich fryzur Marceliny Bednarz, stoisko promujące literaturę –Anny Banach z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu-Filia w Nisku. Z pośród przybyłych gości zostały rozlosowane po 3 nagrody ufundowane przez Starostę Niżańskiego, Burmistrza Gminy Nisko, i Miejską Bibliotekę Publiczną w Nisku.

huta (6)

Zadanie realizowane w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa dofinansowanego za środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018. Regionalnym operatorem programu jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Koordynator projektu Anna Ulewicz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Nisku

Więcej w W Nisku

3-334974

CBŚP rozbiło kolejną grupę przestępczą – zlikwidowano sieć agencji towarzyskich tzw. “mieszkaniówek”

rni24.eu25 stycznia 2020
dr2020

Nominuj “Dobroczyńca Roku ”

rni24.eu24 stycznia 2020
nisko niepełnosprawnośc

Pomoc osobom niepełnosprawnym w Powiecie Niżańskim

rni24.eu24 stycznia 2020
RUCH

OD DZIŚ GENERALNY POMIAR RUCHU 2020

rni24.eu23 stycznia 2020
pobrane

Koncert Olgi Szomańskiej z serialu “M jak Miłość”

rni24.eu23 stycznia 2020
NURD pieszy

Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

rni24.eu23 stycznia 2020
Depositphotos_12188001_original-696x464

23-go stycznia obchodzimy Dzień bez opakowań foliowych

rni24.eu23 stycznia 2020
bajkowo przedzel

“Śnieżnie i bajkowo w Bibliotece”

rni24.eu23 stycznia 2020
marchut

Wernisaż Rafała Marchuta otwarty

rni24.eu22 stycznia 2020

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl