W Nisku

Gdzie będzie nowa siedziba biblioteki ?

Gdzie będzie nowa siedziba biblioteki ?

Siedziba Biblioteki Miejskiej w Nisku ma zmienić swoją lokalizację. Samorząd bierze pod uwagę 3 budynki: prokuratury przy ul. Sandomierskiej, gimnazjum przy ul. Chopina oraz budynek przy supermarkecie przy ul. Kwiatkowskiego.

Pierwotna siedziba biblioteki ma ulec zmianie, gdyż obecnie trwa tam remont. W obiekcie przy ul. Kościuszki, ma się mieścić nowoczesny ośrodek informacji, edukacji i kultury. Teraz, swoją tymczasową siedzibę, niżańska placówka ma w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Tysiąclecia.

Sprawa lokalizacji biblioteki, została poruszona podczas ostatniej sesji rady miasta w Nisku. Radny Zdzisław Łuka, stwierdził, że jej lokalizacja powinna znaleźć się w takim miejscu, aby był największy i najbliższy dostęp dla wszystkich mieszkańców.

Jednak jak zaznaczył Julian Ozimek, burmistrz Niska, gdziekolwiek biblioteka byłaby usytuowana, warunki i tak będzie miała dobre.

- Tak jak wszystkie instytucje funkcjonujące mają stabilizację i pewność co z nimi będzie i gdzie funkcjonują, tak biblioteka na razie „wędruje”. Nie ma ostatecznej decyzji, gdzie ona będzie. Na tę chwilę jest tymczasowo zlokalizowana, na okres remontu w PSP nr 5. Brane pod uwagę są 3 możliwości. Wiemy, że w przyszłym roku, będzie definitywnie pusty budynek po gimnazjum przy ul. Chopina, gdzie jest możliwość usytuowania tam biblioteki. Pod koniec przyszłego roku, może być pusty także budynek prokuratury. Trzecią opcją jest także budynek przy gminnej spółdzielni. Została złożona do nas oficjalna oferta, ale uważam, że kupno tego budynku jest niezasadne. To chyba najbardziej korzystne położenie, lecz najmniej opłacalne dla gminy. Gdziekolwiek biblioteka byłaby usytuowana to warunki będzie miała dobre. Ten okres musi jednak przetrwać – wyjaśniał Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

 1. niżanianka

  21 marca 2018 at 19:55

  DZIĘKUJEMY ZA GOSPODARNOŚĆ PANU BURMISTRZOWI JAK BŁOGO WYDAJE SIĘ LUDZKIE PIENIĄDZE I MARNOTRAWI, ZLIKWIDOWAĆ SZKOŁĘ NA UL.CHOPINA, KTÓRA OD LAT BYŁA BY ZROBIĆ TAM BIBLIOTEKĘ LUB SPRZEDAĆ. CUDZE SUPER SIĘ WYDAJE, A KIEDY UL, DASZYŃSKIEGO ZOSTANIE ZROBIONA JEŻELI NIE BĘDZIE NA WIOSNĘ ZROBIONA ZA NIEGOSPODARNOŚĆ BĘDZIEMY SIĘ ZWRACAĆ WYŻEJ, WYŻEJ, WYŻEJ. BO GDZIE INDZIEJ POD DOMEM PANI BURMISTRZ DROGA JEST NOWA,A JA MIESZKAM NA DASZYŃSKIEGO 20 LAT JEST TO W SAMYM CENTRUM,A NIE MA NAWET CHODNIKA,A DZIURA NA DZIURZE, DZIĘKUJEMY JAKO MIESZKAŃCY. BARDZO DZIĘKUJEMY SZANOWNEJ RADZIE I BURMISTRZOWI. GRATULUJE NIEUDOLNOŚCI. TYLKO GDZIE SIĘ PODZIAŁY NASZE PIENIĄDZE??????
  CZEKAMY NA CHODNIK I DROGĘ BO KILKA RAZY MOGŁY TAM ZGINĄĆ DZIECI IDĄCE DO SZKOŁY. CIEKAWE CO BY TA SZANOWNA RADA ZROBIŁA GDYBY ZGINĘŁO ICH DZIECKO LUB WNUKI LUB KTOŚ BLISKI. HM……….

 2. niżanianka

  21 marca 2018 at 20:03

  proponuję zrobić głosowanie wśród internautów, myślę, że należy wziąć pod uwagę możliwość dojazdu środkami komunikacji do biblioteki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Nisku

Więcej w W Nisku

mech5

Uczniowie RCEZ w Nisku rozpoczęli praktyki zawodowe w Niemczech

rni24.eu22 marca 2019
16-204479

Kaskadowy pomiar prędkości. Policja zapowiada ostre kary dla piratów drogowych

rni24.eu22 marca 2019
IMG_2860

Oficjalne oddanie do użytku Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

rni24.eu22 marca 2019
303-182313

Pocisk do granatnika znaleziony w Kamionce

rni24.eu21 marca 2019
_MG_4298

Remont sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym w Nisku

rni24.eu21 marca 2019
Wilno1

Podróż uczniów RCEZ do Wilna

rni24.eu21 marca 2019
policja4

12-latka potrącona na pasach

rni24.eu21 marca 2019
DSC_0148

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem

rni24.eu20 marca 2019
DSC_0457

Konkurs naukowy E(x)plory. Uczniowie niżańskiego elektryka wśród najlepszych

rni24.eu19 marca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl