W Nisku

Dworzec PKP w Nisku doczeka się modernizacji

Dworzec PKP w Nisku doczeka się modernizacji

W dniu 3 czerwca br. w Nisku, przy obiekcie istniejącego dworca PKP, odbyła wspólna konferencja prasowa Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera, Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Radnego Rady Miejskiej w Nisku, Członka Zarządu Powiatu Niżańskiego V kadencji Józefa Sroki.

Podczas konferencji Wiceminister Rafał Weber poinformował, że w ciągu najbliższych czterech lat zostanie przeprowadzony remont niżańskiego dworca. Jego dokonanie będzie możliwe dzięki wpisaniu zadania na listę inwestycji, utworzonego w 2016 r. z inicjatywy Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, „Programu Inwestycji Dworcowych”, obejmującego lata 2019-2023. Dzięki środkom z Programu, niżański dworzec zyska nowy wygląd i będzie mógł spełniać funkcje na miarę oczekiwań XXI wieku. Program Inwestycji Dworcowych w chwili obecnej zawiera około 200 inwestycji dworcowych, na łączną kwotę wynoszącą ok. 1,5 miliarda złotych. Obecnie rząd realizuje wiele przedsięwzięć w ramach Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która polega również, m.in. na dofinansowaniu i realizacji inwestycji drogowych i kolejowych, znajdujących się na terenach, dotychczas niedoinwestowanych. Strategia jest szansą dla małych polskich miast i powiatów, jak m. in. Nisko i powiat niżański, aby w pełni wykorzystać istniejący w nich potencjał. Ponadto zaznaczyć należy, że realizacja przebudowy niżańskiego dworca kolejowego jest spójna z modernizacją odcinka linii kolejowej nr 68 Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk.

Modernizacja dworca kolejowego, przyczyni się do tego, że w przyszłości będzie on mógł służyć również pasażerom komunikacji autobusowej, której przystanki znajdują się w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

- Dworzec w Nisku ma duże znaczenie nie tylko dla samego miasta, ale i dla całego Powiatu. Inwestycje realizowane na terenie powiatu niżańskiego, czy to w zakresie infrastruktury drogowej, czy też innej, jak komunikacyjnej i dworcowej, mają bardzo duże znaczenie dla rozwoju Powiatu, budują jego potencjał. Cieszymy się, że nasze wieloletnie zabiegi, zarówno Zarządu obecnej kadencji, jak i ubiegłej, w zakresie potrzeby dofinansowania tego typu działań, jak modernizacja niżańskiego dworca, zostały dostrzeżone i dzięki zakwalifikowaniu do programu uda się zrealizować zadanie obejmujące jego remont i przebudowę. Dziękuję Panu Ministrowi Rafałowi Weberowi, który jest naszym orędownikiem i wspiera nasze działania przyczyniające się do rozwoju Powiatu Niżańskiego, za jego pomoc i wsparcie – mówi Starosta.

Z kolei Wiceminister Rafał Weber zwrócił uwagę na to, że ujęcie dworca w Nisku na liście wspomnianych 200 inwestycji, to wielka zasługa Starosty Roberta Bednarza, jak i radnego Józefa Sroki, którzy od kilku lat zabiegali o jej realizację.

Przypomnieć należy, że 18 czerwca ub. roku, odwiedził nasz Powiat Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, który w obecności m.in. Posła na Sejm RP Rafała Webera spotkał się z władzami Powiatu Niżańskiego oraz zapoznał się z wyglądem i stanem dworca PKP. Miejsce, w którym skupione są przystanki, na których oczekują podróżni korzystający z usług nie tylko PKP, ale również przewoźników ruchu drogowego, takich jak PKS, czy inni liczni przewoźnicy indywidualni, będące wizytówką Niska, nie było wówczas i nadal nie jest zbyt reprezentacyjne, i pogarsza wizerunek miasta. Dlatego też cieszy decyzja dotycząca modernizacji dworca, dzięki czemu jego wygląd i otoczenie ulegnie zmianie na lepsze. Warto wspomnieć, że Starosta wraz z radnym Józefem Sroką podjęli już na początku 2018 roku rozmowy z PKP w Krakowie, w temacie możliwości wykorzystania niszczejącego dworca.

_MG_5083

_MG_5081

_MG_5078

_MG_5097

_MG_5112

Źródło: Powiat Niżański 

Zobacz Komentarze (5)

Komentarze

 1. ted1

  5 czerwca 2019 at 11:14

  Brawo Panowie. Modernizacja dworca była w programie PiS podczas wyborów samorządowych do Powiatu i Gminy.Życzę powodzenia również Panu Ministrowi, gdyż na Jego wsparcie liczymy.

 2. hmmmm

  5 czerwca 2019 at 14:50

  Tylko czy jakiś pociąg na stacji przy tym “dworcu” będzie się zatrzymywał?

 3. Nizanin

  6 czerwca 2019 at 15:30

  A Sroka do do czego ? Gość jest śmieszny

 4. ted1

  7 czerwca 2019 at 06:59

  do nizanina
  Zastanawiające jest to, że nie widać Burmistrza Niska Pana Waldemara Ślusarczyka.
  A Pan Sroka jako kandydat na Burmistrza miał jak sobie dobrze przypominam w swoim programie wyborczym modernizację dworca PKP.I będąc przewodniczącym klubu PiS w Radzie Miejskiej dokłada starań aby ta modernizacja się odbyła.Jak sobie również przypominam Pan Sroka jest we władzach Zarządu Powiatowego PiS i naturalną rzeczą jest tu jego obecność.
  Dla mnie nie jest to śmieszne lecz bardzo odpowiedzialne.z Jego strony.
  Pozdrawiam.

  • Romo

   7 czerwca 2019 at 12:48

   Pan Sroka w zarządzie??? Chyba w swoim domu poczytaj na stronie powiatu?
   Gość ma parcie chce być starostą po wyborach do sejmu ale to tylko marzenia??
   Bo pan Bednarz ma tylko marzenia ! I to tyle w tej kwestii
   Kubeł zimnej wody panie Sroka (po wyborach na Burmistrza) jest pan niewybieralny myślę że partia wie o tym!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Nisku

Więcej w W Nisku

Opera Zdjęcie_2019-08-21_150929_nisko.pl

Niżańskie Mażoretki na Węgrzech

rni24.eu21 sierpnia 2019
DSC00936

XXI Dożynki Powiatu Niżańskiego

rni24.eu21 sierpnia 2019
policja_rni

Pijana matka opiekowała się dziećmi

rni24.eu21 sierpnia 2019
policja1

17-latka wjechała motocyklem w drzewo

rni24.eu20 sierpnia 2019
303-193228

Narkotyki schował pod bielizną

rni24.eu20 sierpnia 2019
DSC_1161

Turniej Piłki Nożnej Chłopców w Krzeszowie

rni24.eu20 sierpnia 2019
DSC_0043

Żagle na placu zabaw w Rudniku nad Sanem

rni24.eu19 sierpnia 2019
robert_bednarz

Starosta czy wiceminister?

rni24.eu16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

rni24.eu16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl