sport

Czy maratończyk z Krzeszowa obroni tytuł Mistrza Śląska?

Czy maratończyk z Krzeszowa obroni tytuł Mistrza Śląska?

Kamil Czapla – ma 28 lat i pochodzi z Krzeszowa. To właśnie tam, od najmłodszych lat próbował swoich sił w sporcie. Był piłkarzem w tamtejszym klubie sportowym, biegał po krzeszowskich górkach, lasach i okolicznych miejscowościach. Jednak, tak naprawdę od 2010 r. jego przygoda z bieganiem zaczęła się na dobre.

- Początkowo nie sprawiało mi to przyjemności. Bieganie nie było regularne, po prostu wydawało mi się nudne. Pomimo tego wystartowałem w kilku zawodach i osiągnąłem swoje pierwsze, małe sukcesy. To sprawiło, że polubiłem bieganie na długich dystansach. Daje mi to poczucie wolności i postanowiłem się do tego zabrać profesjonalnie. Zacząłem sobie stawiać cele i konkretnie do nich dążyć – mówi Kamil Czapla.

Od dwóch lat mieszka w Rybniku, gdzie nazywany jest najszybszym mieszkańcem Śląska. Ponadto, należy do „Team Inżynieria Biegania”, czyli grupy ludzi szkolących się pod okiem trenerów – inżynierów. Trenuje siedem razy w tygodniu i przebiega w tym okresie od 120-160 km. Obecnie, przygotowuje się do największego, śląskiego maratonu jakim jest Silesia Marathon w Katowicach, który odbędzie się już 1 października. Ma nadzieję, że praca, którą dotychczas wykonał nie pójdzie na marne i obroni tytuł Mistrza Śląska w maratonie.

Warto dodać, iż maratończyk z Krzeszowa trenuje pod skrzydłami wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski w biegach długodystansowych i biathlonie letnim Dawida Maliny. Ponadto, czyta wiele artykułów, blogów o tematyce biegowej, obcuje w towarzystwie biegaczy, skąd czerpie wiedzę na temat swojej dyscypliny.

- To właśnie dzięki bieganiu zmieniło się moje nastawienie do samego siebie. Stałem się bardziej zdyscyplinowany, silniejszy, uparty w dążeniu do celu. Tym sposobem zdobyłem medale mistrzostw Śląska na różnych dystansach oraz stawałem na podium w wielu biegach ulicznych. Moimi największymi sukcesami są złoty medal mistrzostw Śląska w maratonie, złoty medal mistrzostw Śląska na 3000 m, najszybszy Polak w Półmaratonie Księżycowy w Rybniku – mówi maratończyk pochodzący z Krzeszowa.

kamil dwa

Dodaje, że jego pierwszym poważnym celem był start w Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego. Na metę dobiegł z dobrym czasem: 1 godz 18 min 05 sec. Później były kolejne zawody, a wyniki jakie osiągał, były coraz to lepsze.

Intensywny i długotrwały wysiłek wymaga zdrowej, dobrze zbilansowanej i diety. Każdy profesjonalnie zajmujący się sportowiec przywiązuje wagę do tego, co je przed i po treningu. W przypadku Kamila jest zupełnie odwrotnie.

- W tej kwestii nie jestem dobrym przykładem dla innych biegaczy. Nie utrzymuje żadnej diety. Mimo wszystko stosuje zasadę: przed treningiem bułka z dżemem lub nutellą, na obiad tradycyjnie makaron, ryż, różnego rodzaju kasze – mówi nasz sportowiec.

Celem Kamila jest poprawienie swoich wyników i wygranie jednego z większych maratonów w Polsce. Ponadto, młody maratończyk chce poszerzać swoją wiedzę na temat biegania i szlifować swoją formę. Kamil marzy także o starcie w jego rodzinnych stronach.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w sport

facebook bal informacja-1

Już dziś rusza głosowanie w III Plebiscycie Sportowym Portalu rni24.eu

rni24.eu11 stycznia 2019
FB_IMG_1544624062276

Mikołaj Złotek z Rudnika nad Sanem mistrzem Polski juniorów młodszych w Karate Kyokushin

rni24.eu14 grudnia 2018
rni

Rusza III Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu rni24.eu

rni24.eu7 grudnia 2018
Kocie Gory_2018_0817

Kolarze Voster ATS Team gotowi na nowy sezon

rni24.eu6 grudnia 2018
glowne

Agmar Hammer Throw: najlepsi młociarze świata i moc wrażeń w Stalowej Woli

rni24.eu30 lipca 2018
wydarzenie_fb2

Najwybitniejsi sportowcy na Agmar Hammer Throw

rni24.eu20 lipca 2018
szymek

Szymon Żywko podwójnym, złotym medalistą Mistrzostw Polski

rni24.eu25 czerwca 2018
received_949406585241731

Barbara Trybowska niepokonana w turnieju szachowym

rni24.eu21 czerwca 2018
glowne

Anna Sabat z minimum na mistrzostwa Europy

rni24.eu12 czerwca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl