sport

Czy maratończyk z Krzeszowa obroni tytuł Mistrza Śląska?

Czy maratończyk z Krzeszowa obroni tytuł Mistrza Śląska?

Kamil Czapla – ma 28 lat i pochodzi z Krzeszowa. To właśnie tam, od najmłodszych lat próbował swoich sił w sporcie. Był piłkarzem w tamtejszym klubie sportowym, biegał po krzeszowskich górkach, lasach i okolicznych miejscowościach. Jednak, tak naprawdę od 2010 r. jego przygoda z bieganiem zaczęła się na dobre.

- Początkowo nie sprawiało mi to przyjemności. Bieganie nie było regularne, po prostu wydawało mi się nudne. Pomimo tego wystartowałem w kilku zawodach i osiągnąłem swoje pierwsze, małe sukcesy. To sprawiło, że polubiłem bieganie na długich dystansach. Daje mi to poczucie wolności i postanowiłem się do tego zabrać profesjonalnie. Zacząłem sobie stawiać cele i konkretnie do nich dążyć – mówi Kamil Czapla.

Od dwóch lat mieszka w Rybniku, gdzie nazywany jest najszybszym mieszkańcem Śląska. Ponadto, należy do „Team Inżynieria Biegania”, czyli grupy ludzi szkolących się pod okiem trenerów – inżynierów. Trenuje siedem razy w tygodniu i przebiega w tym okresie od 120-160 km. Obecnie, przygotowuje się do największego, śląskiego maratonu jakim jest Silesia Marathon w Katowicach, który odbędzie się już 1 października. Ma nadzieję, że praca, którą dotychczas wykonał nie pójdzie na marne i obroni tytuł Mistrza Śląska w maratonie.

Warto dodać, iż maratończyk z Krzeszowa trenuje pod skrzydłami wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski w biegach długodystansowych i biathlonie letnim Dawida Maliny. Ponadto, czyta wiele artykułów, blogów o tematyce biegowej, obcuje w towarzystwie biegaczy, skąd czerpie wiedzę na temat swojej dyscypliny.

- To właśnie dzięki bieganiu zmieniło się moje nastawienie do samego siebie. Stałem się bardziej zdyscyplinowany, silniejszy, uparty w dążeniu do celu. Tym sposobem zdobyłem medale mistrzostw Śląska na różnych dystansach oraz stawałem na podium w wielu biegach ulicznych. Moimi największymi sukcesami są złoty medal mistrzostw Śląska w maratonie, złoty medal mistrzostw Śląska na 3000 m, najszybszy Polak w Półmaratonie Księżycowy w Rybniku – mówi maratończyk pochodzący z Krzeszowa.

kamil dwa

Dodaje, że jego pierwszym poważnym celem był start w Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego. Na metę dobiegł z dobrym czasem: 1 godz 18 min 05 sec. Później były kolejne zawody, a wyniki jakie osiągał, były coraz to lepsze.

Intensywny i długotrwały wysiłek wymaga zdrowej, dobrze zbilansowanej i diety. Każdy profesjonalnie zajmujący się sportowiec przywiązuje wagę do tego, co je przed i po treningu. W przypadku Kamila jest zupełnie odwrotnie.

- W tej kwestii nie jestem dobrym przykładem dla innych biegaczy. Nie utrzymuje żadnej diety. Mimo wszystko stosuje zasadę: przed treningiem bułka z dżemem lub nutellą, na obiad tradycyjnie makaron, ryż, różnego rodzaju kasze – mówi nasz sportowiec.

Celem Kamila jest poprawienie swoich wyników i wygranie jednego z większych maratonów w Polsce. Ponadto, młody maratończyk chce poszerzać swoją wiedzę na temat biegania i szlifować swoją formę. Kamil marzy także o starcie w jego rodzinnych stronach.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w sport

glowne

Agmar Hammer Throw: najlepsi młociarze świata i moc wrażeń w Stalowej Woli

rni24.eu30 lipca 2018
wydarzenie_fb2

Najwybitniejsi sportowcy na Agmar Hammer Throw

rni24.eu20 lipca 2018
szymek

Szymon Żywko podwójnym, złotym medalistą Mistrzostw Polski

rni24.eu25 czerwca 2018
received_949406585241731

Barbara Trybowska niepokonana w turnieju szachowym

rni24.eu21 czerwca 2018
glowne

Anna Sabat z minimum na mistrzostwa Europy

rni24.eu12 czerwca 2018
szachy_rni

Kolejny sukces Barbary Trybowskiej

rni24.eu4 czerwca 2018
glowne

Prezentacja zawodników Stali Stalowa Wola

rni24.eu27 lutego 2018
glowneb1

Głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca na półmetku

rni24.eu24 stycznia 2018
spływww

Wójcie Harasiuk turyści proszą o …….”WYCHODEK”

rni24.eu17 sierpnia 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl