W Nisku

„Aparat Zdrowia” Katarzyny Chrapko na międzynarodowej wystawie w Kuwejcie

„Aparat Zdrowia” Katarzyny Chrapko na międzynarodowej wystawie w Kuwejcie

Srebrny medal od Międzynarodowego jury Wystawy, złoty medal od Stowarzyszenia Wynalazców Kobiet “NOVA” w Bośni i Hercegowinie oraz cztery nagrody specjalne zdobyła młoda wynalazczyni z Niska Katarzyno Chrapko, podczas X Międzynarodowych Targów Innowacji na Bliskim Wschodzie.

Dzięki zaproszeniu przez międzynarodowy komitet organizacyjny IIFME 2018, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, miała możliwość wzięcia udziału w tej prestiżowej wystawie, prezentując wynalazek o nazwie „ Aparat Zdrowia”.

- Polskie stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony Międzynarodowego Jury, ale również ze strony odwiedzających wystawę oraz dziennikarzy prasowych. Na uwagę zasługuje fakt, że prezentowana innowacja była jedyną pokazywaną z Polski. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu miałam niepowtarzalną okazję spotkać się z inwestorami w Zatoce, a także z członkami zarządu Izby Handlowej z Zatoki Perskiej – pisze na swoim profilu facebookowym Katarzyna Chrapko.

Ponadto, podczas wystawy, przedstawiano również inne wynalazki, innowacje oraz kreatywność uzdolnionej młodzieży z całego świata. Konwencja promowała nowoczesność Kuwejtu i jego rolę w zachęcaniu oraz wspieraniu wynalazców i uczestników tej służby publicznej. Prezentowanie różnych innowacyjnych pomysłów, zostało ocenione przez wysoce kompetentną kapitułę.

Wynalazek Kasi, otrzymał cztery nagrody specjalne od Syrian Inventors, Lebanese Innovators Society, Copyright Holder’s Association of Chinese Taipei oraz Association of Portuguese Inventor’s Innovator’s & Creatives – APIICIS.

Wystawa odbyła się 28 stycznia i była jedną z najważniejszych i największych wyspecjalizowanych wystaw wynalazków. Jest uznawana za drugą co do wielkości międzynarodową wystawę na całym świecie.

A.Piotrowska/Fb Katarzyna Chrapko

fot. FB Katarzyna Chrapko

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. łyk

    12 lutego 2018 at 12:53

    Fajne są te wynalazki…pana Mariana. Będziemy z uwagą śledzić dalsze sukcesy Kasi Chrapko. Ciekawy jestem co za 15-20 lat wymyśli Kasia? Może będzie to coś, co pozwoli leczyć poważne choroby? Czy tak będzie? – zobaczymy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Nisku

opony-3

Informacja o możliwości płatnego odbioru zużytych opon

rni24.eu26 lutego 2020
komunikat, uwaga , ważne

Przerwa w dostawie wody dla os. Malce

rni24.eu26 lutego 2020
sanepid

GIS INFORMUJE – JEŚLI BYŁEŚ W PÓŁNOCNYCH WŁOSZECH …

rni24.eu26 lutego 2020
policja

W Rudniku n/Sanem nietrzeźwy próbował uciec z miejsca zdarzenia …

rni24.eu26 lutego 2020
policjaaa

PIJANY I BEZ PRAWA JAZDY KIEROWAŁ FORDEM. DODATKOWO BYŁ POSZUKIWANY

rni24.eu26 lutego 2020
kkkkkkk

Niżański Sherlock Holmes

rni24.eu25 lutego 2020
marihuana

20-LATEK Z NISKA ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

rni24.eu25 lutego 2020
S19 Nisko Płd - Podgórze-01 mapa obwodnicy gddik

Budowa drogi S19 – nowe informacje

rni24.eu25 lutego 2020
policja_rni

Policja zmieniła numery telefonów do Komend w całym kraju

rni24.eu25 lutego 2020