Rozrywka

2017 jaki był dla Niska?

2017 jaki był dla Niska?

 

Rok 2017przechodzido historii. Jak zapisze się w historii Niska? Na pewno nie był to rok nadzwyczajnych wydarzeń. W tym roku Nisko nie przeżywało specjalnych wzlotów i nie było upadków. W życiu politycznym nie było spektakularnych wydarzeń. Samorządowe władze nie dostarczały sensacji w negatywnym i pozytywnym względzie. Na sesjach zazwyczaj opozycja krytykowała burmistrza, a ten jak potrafił odpierał zarzuty i robił to bardzo skutecznie.

Było to, co w demokracji normalne. Była w tym już przymiarka pod wybory na burmistrza. Najczęściej powtarzane pytanie w politycznych rozmowach w Nisku to czy burmistrz Julian Ozimek zrezygnuje, czy po raz kolejny wystartuje w wyborach i zmiecie rywali. Być może sam bezpośrednio zainteresowany do końca nie wie jaką decyzję podejmie. W życiu gospodarczym również nie działo się nic nadzwyczajnego i to nie jest dobra wiadomość. Tak, jak od lat nie pojawił się poważny inwestor, ale podobno już na początku roku dowiemy się kto zainwestuje w okolicach Nowosielca a ma to być marka znana w całej Polsce Można wspomnieć, że rozwój jednostki wojskowej, to dla Niska niewątpliwa korzyść również gospodarcza. Niestety nie da się powiedzieć wiele więcej o sytuacji gospodarczej Niska. Jeżeli chodzi o samo miasto, to były w roku 2017 rzeczy dobre i złe. Dobre to kultura i oświata z na prawdę dużymi sukcesami niżańskiego liceum w którym można mówić wręcz o wysypie różnych talentów. I choć liceum podlega powiatowi, to było i jest utożsamiane z Niskiem. Na pewno sukcesem jest też podpisanie umowy na budowę drogi S19, której częścią będzie obwodnica Niska. O mniejszych inwestycjach i remontach szerzej nie wspominamy, ponieważ uważamy to za rutynowe działania samorządu.

Zrzeczy złych trzeba wymienić ciągle nie rozwiązany problem skażenia wody pitnej. Przerwy w dostawie wody to największa bolączka Niska w 2017 roku. Mieszkańcy pewnie czekają na zdecydowane decyzje i działania władz miasta i gminy, łącznie z tymi personalnymi. Również w roku 2017 nie rozwiązano innego problemu ciągnącego się od lat, czyli zapadania się głównej ulicy miasta. Ten problem nie był tak uciążliwy jak w latach wcześniejszych, ale to taka plama na autorytecie władz samorządowych. jest jednak szansa, że ten problem będzie definitywnie rozwiązany. W sumie można powiedzieć, że mijający rok był rokiem ciszy przed burzą, bo w 2018 najważniejszym wydarzeniem będą bez wątpienia wybory samorządowe. W zależności od ich wyniku wiele się może w Nisku zmienić. Czy na korzyść? Czas pokaże.

Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (3)

Komentarze

 1. kikut

  2 stycznia 2018 at 15:06

  Tylko Ozimek jest jedynym poważnym kandydatem na Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Oby chciał kandydować. Takiego gospodarza zazdrości nam wiele miast i gmin. A opozycja? Przez 8 lat nieustanna krytyka i nie docenianie tego co i bez ich wsparcia idzie stale w dobrym dla naszego Niska kierunku. Krytykować jest najłatwiej ale dajcie państwo z opozycji chociaż jeden rozsądny pomysł na polepszenie sytuacji w Nisku. Woda, bezrobocie i tereny inwestycyjne już się nam odbijają i nudzą. Takie problemy ma BARDZO DOŻO miast w województwie i Polsce. Wymyślcie coś mądrego sami bo do wyborów tuż, tuż.

 2. ktoś

  2 stycznia 2018 at 19:24

  Sorry ale w tym Nisku nic się nie dzieje. Proszę przejechać się przez lubelszczyzne tam nawet na starych domach są istalacje solarne, tutaj jak robią dofinansowania to lepiej sobie samemu kupić. Zero inicjatyw na pobieranie środków europejskich, podobno to samo było w fotowoltaiką.

  Jedyny plus to zrobienie drogi z oddzieleniem ruchu pieszego,samochodowego i rowerowego :) koniec końców droga wygląda tak samo jak wcześniej :).

 3. mieszkanka gminy

  5 stycznia 2018 at 10:09

  Stary komuch, neiechby już sobie odszedł, Wystarczy tych koligacji i panoszenia się. Czas na zmiany.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

szachy

Dobry start „Orlików” Srebro dla Adriana Słońca

rni24.eu21 stycznia 2020
sala_gimnastyczna

Nabór wniosków o dotacje dla klubów sportowych

rni24.eu20 stycznia 2020
_dsc0120

Widowisko teatralne dla dzieci- Ferie 2020

rni24.eu20 stycznia 2020
rczmm

Młodzież RCEZ Nisku usiadła przy Okrągłym Stole

rni24.eu15 stycznia 2020
IMG_2141

Rekordowy finał WOŚP w Polskiej Stolicy Wikliny

rni24.eu13 stycznia 2020
dsc_0025

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Krzeszowie Dolnym.

rni24.eu11 stycznia 2020
DSC_8216

KOLĘDOWY CZAS

rni24.eu10 stycznia 2020
power nisko

Z POWERem odkrywamy Europę!

rni24.eu8 stycznia 2020
Plakat Alchemia Sztafażu

Wystawa fotografii Rafała Marchuta

rni24.eu8 stycznia 2020

Kontakt

Redakcja
tel.
881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © RNI24.pl